V Praze posílí přes svátky svoz tříděného odpadu. Vánoční stromky se budou odvážet v lednu i únoru

Svoz směsného a tříděného odpadu bude v Praze probíhat i o svátcích, v případě potřeby radnice svozy posílí. Odvoz odpadu bude v metropoli probíhat podle běžného režimu. To znamená, že třeba v pondělí 25. prosince pojedou popeláři vyvážet popelnice do míst, kam jezdí každé jiné pondělí.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odvoz odpadu

Kromě Prahy posílí služby i některá středočeská města (ilustrační foto) | Foto: Klára Škodová | Zdroj: Český rozhlas

„Kvůli tradičně větší zátěži na separačních místech tak dojde k posílení svozu tříděných složek odpadu čili barevných popelnic, v souladu s pokyny a objednávkou hlavního města Prahy. A to především v hustě zalidněných oblastech, jako jsou velká sídliště,“ potvrzuje mluvčí Pražských služeb Alexandr Komarnický.

Přehrát

00:00 / 00:00

Informace o svozu odpadu během vánočních svátků zjišťovala Anna Šidáková

Jednotlivé městské části Prahy si můžou od 23. prosince do konce roku do svých oblastí objednat i mimořádné svozy komunálního odpadu.

Středočeská města

Stejně jako v Praze by i ve středočeských městech měly technické služby odvážet odpad podle svozových dnů. Například v Mladé Boleslavi plán přizpůsobí podle naplněnosti kontejnerů a případně svozy posílí tak, aby se kolem nich netvořil nepořádek.

V Příbrami pak do ulic mimořádně rozmístí i velkoobjemové kontejnery na papír, tak aby do nich mohli lidé vyhazovat krabice od dárků a balicí papír.

V Kolíně budou popeláři mimořádně svážet komunální odpad i 24., 25., a 31. prosince.

V Kladně technické služby posílí svoz tříděného odpadu během celého prosince i po Novém roce.

Svět čelí záplavě plastu. Omezit množství odpadu recyklací se nedaří, je tedy třeba zredukovat produkci

Číst článek

Likvidace vánočních stromků

Zároveň se technické služby chystají na likvidaci vánočních stromků. V Praze můžou lidé vánoční stromky nechat vedle kontejnerů na směsný odpad, v ostatních případech by je měli dávat k nejbližším popelnicím na tříděný odpad.

Pražské služby doporučují stromky vyhazovat den před svozem odpadu. Popeláři je budou odvážet po celý leden a únor. V případě středních Čech si města a tamní technické služby systém svozu plánují samostatně.

Třeba v Kladně budou stromky svážet od 3. ledna každou lednovou středu a sobotu, a lidé je musí dát ke kontejnerům na tříděný odpad. Umělé stromky, které dosloužily, by lidé měli odvézt do sběrného dvora.

Anna Šidáková, Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme