V Praze proběhla Street party

Z Palackého náměstí v Praze vyrazili na pochod účastníci Street party. Akce je mimo jiné zaměřená proti expandující automobilové dopravě, která omezuje pohyb chodců i dopravu hromadnou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na místě byl i zpravodaj Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu Dušan Valenta. Jak hlásil, u pomníku Františka Palackého postávaly skupinky mladých, poměrně ušmudlaných lidí. Někteří přicestovali zdaleka, a tak posedávali či polehávali. Na svém ohlášeném pochodu se chtějí nejen bavit, ale také vyjádřit svůj kritický postoj k některým politikům, například vůči Stanislavu Grossovi, jemuž přičítají snahy omezit připravovanou zákonnou úpravou svobodu shromažďování.

Průvod šel přes Rašínovo nábřeží, Resslovou a Ječnou ulicí na náměstí I. P. Pavlova. Pokračoval Jugoslávskou ulicí na náměstí Míru. Policisté v závěru Street party předvedli šest demonstrantů, později všechny propustili. Žádné zranění ani škody na majetku policie při demonstraci nezaznamenala.

Milan Kopp, Dušan Valenta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme