V Praze protestovaly dva tisíce lidí proti vládním reformám

Přibližně dva tisíce lidí demonstrovaly na pražském Palachově náměstí proti chystaným vládním reformám. Akci s názvem Vláda proti lidem, lidé proti vládě, které se účastní odbory, ale i různé neziskovky, uspořádala iniciativa ProAlt.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Demonstrace na náměstí Jana Palacha v Praze. | Foto: Tomáš Adamec

Oblečeni v bílých rukavicích tvořili nejpočetnější skupinu protestní akce lidé neslyšící, zdravotně postižení a také příznivci ProAltu. Kvůli neslyšícím stály na stupínkách mezi demonstranty tři tlumočnice do znakové řeči.

Před protestujícími vystoupil i šéf Českomoravské konfederace odborových svazů Jaroslav Zavadil, který napadl především chystané sociální reformy a zároveň pozval na demonstraci odborů, která se bude konat 21. května na Václavském náměstí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Petra Sehnoutky z demonstrace na Radiožurnálu.mp3

„To je vláda pro byznys, a to je to nejhorší, co může být. To je to nejhorší, co může potkat lidi. Sociální reforma je něco, co nemá vůbec žádnou podporu,“ řekl Jaroslav Zavadil.

Sociální reformu kritizoval i předseda Národní rady osob se zdravotním postižením Václav Krása a mluvčí iniciativy ProAlt Ondřej Lánský.

„Současná vláda musí skončit,“ uvedl Ondřej Lánský.

Na závěr se protestující vydali na zhruba hodinový pochod Prahou, který zakončili před budovou Úřadu vlády.

Petr Sehnoutka, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme