V Praze se nečekaně objevil Zuckerberg, jeho fotka z Karlova mostu koluje po sociálních sítích

„Omlouvám se, choval jsem se jako stupidní bulvární fotograf. Měl jsem se pokusit s vámi promluvit,“ vzkázal na internetové sociální síti jeden z uživatelů zakladateli Facebooku Marku Zuckerbergovi, když ho zachytil při procházce Prahou. V české metropoli se jeden z nejbohatších mužů planety i s manželkou stavil cestou z Polska. V době, kdy slaví první výročí svatby.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zakladatel Facebooku, miliardář Mark Zuckerberg, je údajně v Praze | Foto: Twitter, Lukasz Porwol

Snímek zakladatele Facebooku Marka Zuckerberga u Karlova mostu, jehož autorem je Lukasz Porwol, se stal v posledních hodinách hitem pro internetovou komunitu v Česku. Někteří označují za vtipné, že se fotka objevila dřív na Twitteru, než na Facebooku.

„Ono to je ale spíš náhoda. Pan Porwol spíš komunikuje na Twitteru než na Facebooku. Rozhodně si nemyslím, že to byl mediální útok, předem připravený,“ reagoval spisovatel a vydavatel webového magazínu Neviditelný pes Ondřej Neff.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Praze se neočekávaně objevil zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg. Téma pro spisovatele a publicistu Ondřeje Neffa, který byl hostem Radiožurnálu.

Přestože je z fotky vidět, že nadšený Mark Zuckerberg asi nebyl, podle Neffa těžko může nějak zásadně něco namítat.

„Jako zakladatel Facebookiu má heslo ve smyslu, že skončil věk internetového soukromí. A že soukromí není norma společenského chování. Takže by bylo legrační, kdyby Zuckerberg protestoval proti zveřejnění své fotky na sociální síti,“ poznamenal internetový publicista.

Připomněl, že v souvislosti se soukromím Marka Zuckerberga se ale před dvěma lety objevila jistá aféra.

„Kdy jeho sestra začala dělat skandál kolem fotky, kde byl zveřejněn on a rodina při tom, jak dělali nějaké legrace okolo kuchyňského stolu. Samozřejmě se to obrátilo proti ní a svým způsobem to ironizovalo i Zuckerberga. Ale ustál to,“ připomněl Neff.

Veronika Sedláčková, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme