V Praze se pochodovalo proti hladu ve světě

Asi pět stovek lidí se dnes v Praze zúčastnilo celosvětového pochodu proti hladu. Akce se konala zároveň i v dalších osmdesáti zemích světa. Cílem projektu je poukázat na hladem trpící děti, kterých žije podle údajů Organizace spojených národů na celém světě okolo 300 miliónů. Každý účastník pochodu si po zaplacení startovného odnesl tričko a čepici. V Praze se tímto způsobem podařilo vybrat zhruba na 300 tisíc korun, ovšem celosvětový výtěžek by měl přinést až 3 milióny Euro. Ty pak rozdělí Organizace spojených národů do projektů proti hladu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pochod proti hladu v Praze | Zdroj: ČTK

Pochod proti hladu pořádá Světový program pro výživu OSN a společnost TNT. Na pětikilometrovou trasu se vydávají lidé ve více než 80 zemích, aby tak společně symbolicky obešli zeměkouli. Loni se během Pochodu proti hladu vybralo 750 tisíc eur, za které se podařilo nakrmit přes tři sta tisíc dětí.

Za zvuků písničky "We Are The Champions" se průvod vydal z pražské Letné na pětikilometrovou trasu. V jeho čele šel i hlavní organizátor Petr Chvátal, který Českému rozhlasu řekl, jak budou vybrané prostředky použity: "Naše pomoc je především zaměřena na ty země, které jsou typické pro tento problém jako subsaharská Afrika a některé jiné země, o kterých se hovoří. Většina těch dnes vybraných prostředků bude zaměřena na pomoc Tanzanii." V celém světě dnes podpořilo chůzí boj proti hladu přes 200 tisíc lidí, což je téměř třikrát více lidí než loni.

Organizace spojených národů vyčíslila, že na záchranu jednoho dětského života stačí pouhých šest korun denně. Podle Petra Chvátala se však tento problém dá řešit i jinak než stálými dotacemi. "Vzdělání a finanční podpora jsou dvě věci, které mohou tento problém vyřešit," dodal Chvátal.

Marie Matúšů, Jiří Kokmotos Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme