V Praze se pochodovalo za oběti dopravních nehod

Česká republika si připomněla oběti dopravních nehod. Zřejmě největší akcí byl pochod Prahou, který pořádalo ministerstvo dopravy v rámci dlouhodobého projektu kampaně Nemyslíš - zaplatíš.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pochod u příležitosti Světového dne obětí dopravních nehod.

Pochod u příležitosti Světového dne obětí dopravních nehod. | Zdroj: ČTK

Stovky lidí se zúčastnili pochodu Prahou za oběti dopravních nehod. Organizátoři rozdali na začátku akce všem zúčastněným bílá trička, která symbolizovala počet obětí nehod za minulý rok.

„Záměrem bylo, aby v bílých tričkách vyšlo 832 lidí, což symbolizuje počet zemřelých na českých silnicích v roce 2009. V průběhu pochodu by se pak měl převléci do červených triček takový počet lidí, který zemřel doposud v roce 2010, což je přes 630,“ říká Kristýna Kollerová z Agentury RSCG, která akci spolupořádala.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pochod Prahou u příležitosti Světového dne obětí dopravních nehod. Téma reportáže Zuzany Filípkové.

Cílem kampaně Nemyslíš- zaplatíš i dnešní vzpomínkové akce bylo nejen uctění památky obětí dopravních nehod, ale také vzkaz pro nás všechny, že na silnicích jde o život každý den. Řidiči by měly bát ohleduplnější a opatrnější, což ostatně podtrhli i samotní účastníci pochodu.

„Účastním se, protože vím jak řidiči dnes jezdí. Chtěla bych proto akci podpořit. Řada lidí za volantem totiž nemyslí. Málem se nám dnes na pražském okruhu stala nehoda a je ironií, že zrovna při cestě na tuto akci,“ uvedla pro Radiožurnál jedna z účastnic pochodu.

Bohoslužby za oběti dopravních nehod

Akce v rámci Světového dne obětí dopravních nehod se ale nekonalyu pouze v Praze. Na mrtvé vzpomínali pozůstalí při bohoslužbě na dvou místech v Česku - v západních Čechách a na jižní Moravě. Úplně poprvé to bude v kostele svatého Prokopa v Letovicích a potřetí v dálniční kapli na Plzeňsku, která stojí u odpočívadla Šlovice na D 5. Kaple je jedinou stavbou svého druhu v Česku a je věnovaná obětem dopravních nehod.

Zuzana Filípková, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme