V Praze se představí projekt Parku studií a reflexe v ČR

V Praze se dnes představí projekt Parku studií a reflexe v ČR. Myšlenka navazuje na Světový pochod za mír a nenásilí, který proběhl na přelomu roku 2009 a 2010 a prošel 90 zeměmi světa. Parky studií a reflexe jsou místa, kde lidé hledají odpočinek a mohou se v klidu zamyslet. V současné době jich na světě existuje už více než dvacet.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Park (ilustr. obr.) | Foto: Jan Pácha

Jak na Rádiu Česko uvedla Dana Feminová z organizačního týmu Světového pochodu za mír a nenásilí, která řadu parků navštívila, parky studií a reflexe si budují lidé v jednotlivých zemích podle toho, v jaké žijí kultuře, jak ho cítí.

„Park jim vytvoří prostor, aby se mohli trochu zastavit a mít možnost hledat odpovědi na otázky týkající se smyslu života, překonání bolesti a utrpení či otázky kolem budoucnosti,“ přiblížila.

Přehrát

00:00 / 00:00

Projekt Parků studií a reflexe na Rádiu Česko přiblížila Dana Feminová z organizačního týmu Světového pochodu za mír a nenásilí.

Podle ní jsou Parky studií a reflexe místa setkávání a kontaktu s tím nejlepším v nás a s tím nejlepším v ostatních. „Mají být takovými oázami, kde se lidé mohou setkávat a kde je možné takové propojování všech pozitivních ostrůvků v naší společnosti v tomto okamžiku,“ doplnila.

Feminová zdůraznila, že budování Parků studií a reflexe je postavené pouze na dobrovolné práci, nejsou závislé na státu, ani soukromých firmách.

„Takže každý člověk, který se připojí, se stává součástí projektu. Není to tedy žádná ekonomická aktivita, že tam například přijedete a zaplatíte si pobyt,“ vysvětlila.

V Parku studií a reflexe podle ní probíhají například různé semináře, diskuse. „Studují se tam materiály, je tam například k dispozici knihovna se zajímavou literaturou v tomto smyslu,“ dodala.

Katka Brezovská, Naďa Bělovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme