V Praze se sešli evropští odboráři

Do Prahy se sjíždějí zástupci 60 milionů odborářů ze 34 zemí. Do čtvrtka budou jednat na 10. sjezdu Evropské odborové konfederace o sociálním modelu Evropské unie. Mluvit budou i o evropském pracovním trhu, dohodách upravujících pracovní vztahy, rovném odměňování mužů a žen a podnikových odborových radách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

demonstrace odborářů | Foto: Oliver Rotik

Mezi odboráři bude také odborový předák Milan Štěch, který Radiožurnálu řekl, jaké další body bude 10. sjezd Evropské odborové konfederace projednávat. "Zejména se soustředí celý svět na to, jak se odbory budou stavět k současným otázkám Evropy, jako je problematika přípravy evropské ústavy. Bude se hodně věnovat problematice evropského ekonomického a sociálního modelu."

Zástupci evropských odborových centrál jednají i o tom, jak předpokládaný vstup naší země do unie ovlivní situaci na trhu práce. Štěch, předseda Českomoravského odborového svazu, řekl Radiožurnálu, že především zaměstnanci se budou mít lépe. "V každém případě by se měla projevit pozitivně, protože se nám budou ještě více otevírat hranice. I přes ta přechodná období, která vůči nám pravděpodobně uplatní zejména Německo a Rakousko, by neměla klást žádné překážky. Vstup do Evropské unie bude především pro mladé lidi šancí jít za prací, získat zkušenosti a po čase se třeba do své země vrátit."

Markéta Kaclová, Ondřej Černý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme