V Praze se zapálil muž, nedaleko místa Palachova činu

V Praze na Václavském náměstí se dnes zapálil muž. Událost se stala před Národním muzeem, nedaleko místa, kde se v roce 1969 upálil Jan Palach. Policisté plameny uhasili. Podle zdravotníků má muž pouze lehké popáleniny. Policistům prý muž sdělil, že se zapálil na protest, ale nechtěl se zabít.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Místo u Národního muzea v Praze, kde policisté uhasili hořícího muže. | Zdroj: ČTK

„Přišel za námi občan, respektive zastavil občan a řekl: Támhle vám hoří chlap. Tak jsme sem doběhli, z chlapa jsme strhli zbytek oblečení, co hořelo,“ uvedl policista Matouš Zolotar, který na místě zasahoval se svým kolegou.

K události došlo krátce po druhé hodině před Národním muzeem, nedaleko místa, kde se v roce 1969 upálil Jan Palach. Podle prvních informací se tam polil hořlavinou asi šestatřicetiletý muž a zapálil se.

Krátce poté ho okoloprojíždějící policisté uhasil a předali do péče zdravotníků.

Podle nich má zraněný pouze lehké popáleniny. Byl převezen do Všeobecné fakultní nemocnice v Praze na Karlově náměstí a podle dostupných informací není v ohrožení života.

Údajně nešlo o sebevraždu

„Nejedná se o žádný pokus o sebeupálení. Muž zatím neznámé identifikace pro záchranou službu zapálil bundu, kterou položil vedle sebe na lavičce. Případ řeší policie a ten dotyčný má pouze lehce spálené prsty,“ uvedla krátce po události mluvčí pražských záchranářů Jiřina Ernestová.

Jistý záměr připustil vedoucí policejního výjezdu Radek Richtera z Policie České republiky. „Tvrdí, že se nechtěl zapálit, že to bylo jako na protest,“ řekl Richtera.

To později upřesnila mluvčí pražských policistů Eva Kropáčová. „Podle prvotních informací a prvotního zjištění muž s největší pravděpodobností vůbec nechtěl spáchat sebevraždu, ale pouze demonstrativně zavzpomínat na Jana Palacha,“ řekla Kropáčová.

Eva Rajlichová, Petra Hosenseidlová, Vojtěch Kouřímský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme