V Praze se zároveň sejdou odpůrci i zastánci imigrantů. Policie posílila hlídky

Až tisíce účastníků očekávají pořadatelé na odpoledních protestech proti islamizaci v centru Prahy. Shromáždění v metropoli současně oznámili i lidé, kteří vystoupí proti rasismu a xenofobii. Policie proto chystá manévry srovnatelné s rizikovými fotbalovými zápasy. Doprava má však zůstat bez omezení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Demonstrace proti uprchlíkům v Praze (ilustrační foto) | Foto: Reuters

Odpůrci islamizace v Praze protestovali už loni v červenci. V centru metropole se jich tehdy sešly stovky a někteří s sebou přinesli i poté velmi diskutované šibenice. Tentokrát si pražská policie vyžádala další posily navíc - těžkooděnce z Ústeckého kraje.

„Já bych rád vyzvedl policisty z antikonfliktního týmu, kteří budou v ulicích a jejichž úkolem bude komunikovat s účastníky shromáždění, aby k jakýmkoli problémům nedocházelo,“ uvedl mluvčí Jan Daněk.

Riziko Daněk vidí hlavně v tom, že současně chtějí v Praze demonstrovat i lidé, kteří se migrantů zastávají. Mezi protestující by se navíc mohli přimíchat i účastníci masopustních průvodů.

„Konkrétní informace o útocích nejsou. Na druhou stranu nelze podcenit situaci, která je dnes v rámci celé Evropy. Opatření jsou proto taková, aby byla dostatečná pro eliminaci možných jevů,“ popsal policejní prezident Tomáš Tuhý.

Na účastníky demonstrací chtějí dohlédnout i sami organizátoři akcí a předejít tak případným konfliktům.

Protesty v Drážďanech

Demonstrace odpůrců uprchlíků jsou naplánovány v Drážďanech a dalších evropských městech. Jen v saské metropoli očekává policie na 15 tisíc stoupenců protiislámského hnutí Pegida.

Stejně jako v Praze ale proti Pegidě ohlásila demonstrace řada dalších hnutí, která požadují otevřenou a tolerantní společnost. Policie odhaduje přibližně 10 tisíc lidí, kteří se vůči protiislámské Pegidě chtějí vymezit.

Pavel Polák, Evelyna Kulíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme