V Praze se zároveň sejdou odpůrci i zastánci imigrantů. Policie posílila hlídky

Až tisíce účastníků očekávají pořadatelé na odpoledních protestech proti islamizaci v centru Prahy. Shromáždění v metropoli současně oznámili i lidé, kteří vystoupí proti rasismu a xenofobii. Policie proto chystá manévry srovnatelné s rizikovými fotbalovými zápasy. Doprava má však zůstat bez omezení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odpůrci islamizace v Praze protestovali už loni v červenci. V centru metropole se jich tehdy sešly stovky a někteří s sebou přinesli i poté velmi diskutované šibenice. Tentokrát si pražská policie vyžádala další posily navíc - těžkooděnce z Ústeckého kraje.

„Já bych rád vyzvedl policisty z antikonfliktního týmu, kteří budou v ulicích a jejichž úkolem bude komunikovat s účastníky shromáždění, aby k jakýmkoli problémům nedocházelo,“ uvedl mluvčí Jan Daněk.

Riziko Daněk vidí hlavně v tom, že současně chtějí v Praze demonstrovat i lidé, kteří se migrantů zastávají. Mezi protestující by se navíc mohli přimíchat i účastníci masopustních průvodů.

„Konkrétní informace o útocích nejsou. Na druhou stranu nelze podcenit situaci, která je dnes v rámci celé Evropy. Opatření jsou proto taková, aby byla dostatečná pro eliminaci možných jevů,“ popsal policejní prezident Tomáš Tuhý.

Na účastníky demonstrací chtějí dohlédnout i sami organizátoři akcí a předejít tak případným konfliktům.

Protesty v Drážďanech

Demonstrace odpůrců uprchlíků jsou naplánovány v Drážďanech a dalších evropských městech. Jen v saské metropoli očekává policie na 15 tisíc stoupenců protiislámského hnutí Pegida.

Stejně jako v Praze ale proti Pegidě ohlásila demonstrace řada dalších hnutí, která požadují otevřenou a tolerantní společnost. Policie odhaduje přibližně 10 tisíc lidí, kteří se vůči protiislámské Pegidě chtějí vymezit.

Pavel Polák, Evelyna Kulíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme