V Praze se zatřelil další policejní vyšetřovatel

V Praze 10 se zastřelil další policejní vyšetřovatel. Za uplynulých 14 dnů jde už o druhý případ, kdy policista z tamního úřadu vyšetřování spáchal sebevraždu. Jak Českému rozhlasu - Radiožurnálu řekl ředitel Úřadu vyšetřování hlavního města Prahy Zdeněk Janíček, policista si vzal život na svém pracovišti včera krátce před půlnocí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

"Jedná se o vyšetřovatele, který se zastřelil služební zbraní ve svém volnu. Z dosavadního šetření vyplývá, že se mu ztratil životní sen, kdy chtěl být státním zástupcem a v pondělí mu přišlo vyrozumění, že nebyl přijat. Vyřešil to alkoholem a v silně podnapilém stavu se vrátil na pracoviště, kde došlo k té sebevraždě."

Janíček vyloučil souvislost mezi oběma případy. Jediným pojítkem mezi tragédiemi je to, že oba muži pracovali na stejné vyšetřovně. Už 17. srpna se na toaletách restaurace v Praze 6 zastřelil vlastní služební zbraní kvůli osobním problémům šestačtyřicetiletý vyšetřovatel.

Markéta Kaclová, Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme