V Praze vyhlášen signál upozornění

Kvůli nepříznivému stavu ovzduší platí v Praze od dnešních 17 hodin varovné opatření, takzvaný signál upozornění. Tento stav se v běžném životě města konkrétně neprojeví, protože má spíše význam apelu, například na řidiče, aby omezili jízdy autem. Hygienici v současné situaci doporučují zejména dětem a starším a nemocným lidem, aby omezili pobyt venku. Vhodné je i omezení větrání a venkovních prací, které vyžadují fyzickou námahu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podobné opatření vyhlásil magistrát už v listopadu. Odboru životního prostředí pražského magistrátu vyhlásil signál upozornění poté, co byla na sedmi ze 13 pražských stanic automatického imisního monitoringu naměřena koncentrace 200 mikrogramů oxidů dusíku na jeden metr krychlový. Jedna z těchto stanic, které provozuje Český hydrometeorologický ústav, naměřila koncentraci 350 mikrogramů oxidů dusíku. Právě překročení této hranice na větším počtu měřicích stanic může být jedním z důvodů pro regulaci automobilové dopravy či komínů.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme