V Praze vznikla nová pravicová politická strana

O přijetí eura by měli občané rozhodnout v referendu, to je jedna z hlavních myšlenek nově ustavené politické strany s názvem Strana svobodných občanů. SSO se staví odmítavě k Lisabonské smlouvě, chce snížit daňovou zátěž, byrokracii a zasahování státu do života lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Mach | Zdroj: ČTK

Na dnešní ustavující sněm pravicového uskupení poslal zdravici prezident Václav Klaus. Jeho mladší syn Jan je jedním ze zakladatelů strany. K výrazným tvářím patří také nezávislá senátorka Liana Janáčková.

Předseda strany Petr Mach vysvětluje, že neviděli jiné východisko, než založit novou politickou stranu: "My jsme vznikli spontánně - lidi, kteří zjistili, že už nemají koho volit, že rady není žádná politická strana, která by reprezentovala naše zájmy. Těmi je stát, který ctí svobodu občana, jednotlivce."

"Stát, který příliš nezasahuje do života lidí, který občany v České republice nezdaňuje kořistnickými daněmi, nechceme omezení České republiky Lisabonskou smlouvou. Je zde celá řada bodů, které žádná dosud v České republice existující politická strana, nehájila," uvedl Mach.

Milan Kopp, Jitka Hanžlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme