V pražském Klementinu bylo 10 stupňů, nejméně od 19. století

V pražském Klementinu byla dnes ráno naměřena nejnižší teplota pro 11. srpen od roku 1869. Na nejstarší meteorologické stanici v Česku, která sleduje počasí od konce 18. století, klesla rtuť až na deset stupňů Celsia. V České republice dnes i mrzlo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

teploměr | Foto: stock exchange

Dnešní teplotní minimum v Klementinu bylo o 0,8 stupně nižší než předchozí rekord, který odolával celkem 147 let.

Šumavská Kvilda zase hlásí až -3 stupně Celsia. Na svém webu to oznámil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

"Nutno podotknout, že k překonání minimálních teplot dochází na této stanici velmi vzácně. Naposledy došlo k překonání extrémního minima 1. září 1998," uvedl Tomáš Mejstřík z ČHMÚ.

Přitom ještě v pondělí dosahovala průměrná teplota v Česku i více než 26 stupňů. V úterý se ale dostala nejvýše na 19 stupňů. Místy bylo v úterý podle meteorologů až o čtrnáct stupňů chladněji než v pondělí.

Rekordy ale nepadaly jen v Praze. Na šumavské stanici Kvilda-Perla bylo naměřeno minus tři stupně a na stanici Horská Kvilda dokonce minus dva.

Na obou stanicích tak byla o několik desetin stupně překonána předchozí minima stará dvě až tři desítky let.

Noc na pátek bude podle ČHMÚ zřejmě podobně chladná. Zase prý budou překonána minima z dřívějších let. "Klementinský extrém je však jen 8,9 stupně, proto nejspíše překonán nebude," doplnil Mejstřík.

ČTK, Ondřej Patrovský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme