V pražském parku Stromovka se objevil nový kráter

V pražské Stromovce se opět propadla půda v místech, kde společnost Metrostav hloubí tunely vnitřního silničního okruhu metropole. Při nehodě se naštěstí nikdo nezranil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V pražské Stromovce se propadla půda | Zdroj: ČTK

Místo nehody lokalizoval z pohledu firmy její mluvčí František Polák: "Ve Stromovce došlo k propadu v místě, kde jsme rozšiřovali severní tunel o bezpečnostní záliv. Nyní zajišťujeme místo havárie a zkoumáme příčiny propadu."

Nový kráter je nedaleko bývalé Šlechtovy restaurace. Je pouze pár metrů od jedné z asfaltových cest, po kterých po parku jeho návštěvníci chodí, běhají nebo jezdí na kolečkových bruslích a na kole. Propadlé místo je velké asi dvacet krát dvacet metrů.

Primátor hlavního města Prahy Pavel Bém přijel na místo propadu v oblíbeném vycházkovém a sportovním cíli Pražanů. Po jeho prohlídce vyhlásil, že podá trestní oznámení na neznámého pachatele.

Země se ve Stromovce, v místech, kde se pod ní razí tunely vnitřního silničního okruhu metropole, propadla už v květnu letošního roku. Podle odborníků jarní nehodu způsobil silný déšť.

Monika Horská, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme