V pražských Běchovicích proti sobě vyjely dva vlaky. Zastavily se 300 metrů od sebe

Železniční provoz ve stanici Praha - Běchovice je částečně omezený. Ve 13 hodin tam nákladní vlak vjel do cesty expresu. Soupravy zastavily 300 metrů od sebe. Dálkové spoje museli železničáři dočasně odklánět.

Běchovice (Aktualizováno: 18:00 17. 2. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soupravy zastavily 300 metrů od sebe. | Foto: Adriana Pokorná

„V pražských Běchovicích došlo k události, kdy jeden ze strojvůdců pravděpodobně nerespektoval návěstidlo, projel to návěstidlo, které mu zakazovalo pokračovat v jízdě, a vyjel do vlakové cesty přijíždějícímu expresu,“ popsal pro Radiožurnál mluvčí Správy železniční a dopravní cesty Marek Illiaš. 

Podle Drážní inspekce byla chyba na straně nákladního vlaku. Předpokládaná škoda se pohybuje okolo 100 tisíc korun. Správa železniční dopravní cesty bude ještě incident vyšetřovat nejméně několik dnů.

Během kolizní situace nebyl nikdo zraněný. Osobní vlak zastavil mimo perón – průvodčí nejdříve oznámil, že vlak bude mít jen zpoždění. Později cestující z vlaku evakuovali hasiči. „Člověk se to pak dozvěděl, když vyšel ven z vlaku a viděl, že ten protijedoucí vlak je opravdu velice blízko,“ popsala Adriana Pokorná, jedna z cestujících.

Vlaky nabíraly kvůli omezení na trati zpoždění desítky minut. Dálkové spoje železničáři dočasně odkláněli. Jak informovaly České dráhy na svém webu, mimořádná událost v tomto železničním úseku byla odstraněna kolem 16.30.

Barbora Valášková, Radek Duchoň, ah Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme