V pražských Letňanech havarovalo letadlo, čtyři lidé jsou zranění

Čtyři lidé se zranili v důsledku nehody malého letadla Cessna na letišti v pražských Letňanech. Letoun havaroval krátce před 13. hodinou. Na místě zasahovali zdravotničtí záchranáří s vrtulníkem a několika sanitkami.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letadlo

Podle mluvčí pražské záchranky Jiřiny Ernestové převezla záchranná služba z místa čtyři zraněné osoby.

"Záchranáři převezli tři osoby s lehkými poraněními pozemní cestou do pražských nemocnic, čtvrtou osobu pak se středně těžkým poraněním transportovali do Ústřední vojenské nemocnice. Ani jedna z osob však není v ohrožení života," uvedla Ernestová pro Radiožurnál.

Podle předběžných informací stroj Cessna 172 havaroval po ulomení části podvozku během přistávacího manévru. Dafinitivně to potvrdí vyšetřovatelé z Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod.

Cessna 172 je malý jednomotorový, čtyřsedadlový letoun. První letoun tohoto typu byl vyroben roku 1956. Konstrukčně vychází z modelu 170, který poprvé vzlétl roku 1947.

Přečtěte si také:
Pilot po pádu letadla zahynul, parašutisté se zachránili
Airbusu Air France selhalo řízení, stroj se rozpadl nárazem na hladinu oceánu
Letecká nehoda v rumunském Temešváru se obešla bez zranění

Radek Pavlovič, Lukáš Vincourek, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme