V pražských Letňanech havarovalo letadlo, čtyři lidé jsou zranění

Čtyři lidé se zranili v důsledku nehody malého letadla Cessna na letišti v pražských Letňanech. Letoun havaroval krátce před 13. hodinou. Na místě zasahovali zdravotničtí záchranáří s vrtulníkem a několika sanitkami.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letadlo

Podle mluvčí pražské záchranky Jiřiny Ernestové převezla záchranná služba z místa čtyři zraněné osoby.

"Záchranáři převezli tři osoby s lehkými poraněními pozemní cestou do pražských nemocnic, čtvrtou osobu pak se středně těžkým poraněním transportovali do Ústřední vojenské nemocnice. Ani jedna z osob však není v ohrožení života," uvedla Ernestová pro Radiožurnál.

Podle předběžných informací stroj Cessna 172 havaroval po ulomení části podvozku během přistávacího manévru. Dafinitivně to potvrdí vyšetřovatelé z Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod.

Cessna 172 je malý jednomotorový, čtyřsedadlový letoun. První letoun tohoto typu byl vyroben roku 1956. Konstrukčně vychází z modelu 170, který poprvé vzlétl roku 1947.

Přečtěte si také:
Pilot po pádu letadla zahynul, parašutisté se zachránili
Airbusu Air France selhalo řízení, stroj se rozpadl nárazem na hladinu oceánu
Letecká nehoda v rumunském Temešváru se obešla bez zranění

Radek Pavlovič, Lukáš Vincourek, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme