V Přerově další výbuch

V centru Přerova vybuchla naproti budově okresního policejního ředitelství nálož. K explozi došlo včera před půlnocí. Výbuch poškodil výlohy tří sousedících obchodů a vyrazil několik oken v okolních činžovních domech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Za poslední tři roky jde v Přerově v pořadí již o pátou explozi a policii s výjimkou jednoho případu, který objasnila letos v lednu, se dosud nepodařilo ostatní výbuchy objasnit. Případnou souvislost jednotlivých případů policie v této fázi vyšetřování považuje za spekulaci.

Jak Českému rozhlasu řekla mluvčí přerovské policie Danuše Sklenářová, neznámý pachatel nastražil v hustě obývané části města před prodejnou tabáku výbušninu, která rozmetala do okolí střepy z oken okolních domů. Nikdo nebyl zraněn, policisté po pachateli i typu výbušniny zatím pátrají. Vylučují však spojitost s předešlými výbuchy v Přerově. Sklenářová uvedla, že škodu zatím policisté nevyčíslili, bude se ale pravděpodobně pohybovat v desítkách tisíc korun.

Markéta Kaclová, Jana Zemková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme