V případu úmrtí novorodičky z Kravař padlo první obvinění

Mladou lékařku z opavské nemocnice obvinila policie z ublížení na zdraví z nedbalosti. Lékařka údajně neposkytla odpovídající péči mladé mamince z Kravař na Opavsku, která zemřela po porodu na prudkou otravu krve.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nemocnice. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

Novorodička si stěžovala na velké bolesti. V opavské nemocnici ale ženě dali jen léky na snížení horečky a poslali ji domů. Ta krátce na to zemřela. Lékařce za údajné zanedbání péče hrozí až pět let vězení.

„Konkrétní vina toho lékaře buď bude prokázána, nebo nebude prokázána v průběhu soudního řízení. Lékař si vzal svého obhájce, který podal proti usnesení o zahájení trestního stíhání stížnost, kterou v současné době řeší dozorový státní zástupce,“ uvedl opavský kriminalista Martin Kittel.

Daniel Svoboda ze Slezské nemocnice Radiožurnálu řekl, že ústřední znalecká komise pochybení sice potvrdila, spojitost s úmrtním pacientky ale neprokázala. Nemocnice čeká na další informace.

„My jsme žádné oficiální stanovisko nedostali. V nemocnici pracuje jeden z těchto lékařů, na základě výsledků znalecké komise padl důvod, proč by lékař měl pracovat pod dozorem, a ředitel v podstatě ho uvolnil a pracuje normálně na plný úvazek v plném rozsahu,“ sdělil Svoboda.

Marika Táborská, Martin Knitl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme