V příštích letech zanikne velká část poboček České pošty

V příštích letech zanikne velká část poboček České pošty. Z více než tří tisíc poboček zmizí do roku 2017 zhruba polovina. Zástupci pošty dnes ujistili senátory z komise pro rozvoj venkova, že by to zákazníci neměli nijak dramaticky pocítit. Naopak, míst, kde budou tyto služby lidem nabízeny, by mělo přibýt, v řádu stovek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká pošta | Foto: Česká pošta

„Snažíme se k odpovídající kvalitě území, přiřadit rozsah služeb. To znamená, že v místech, kde kvalita území je nižší, nabídnout služby jinou formou. A v místech, kde poštovní služby nenabízíme, nově je nabídnout,“ říká ředitel regionu Východní Čechy Česká pošta Rastislav Horáček.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pošta.mp3

Tam, kde poštovní služby chybí, vzniknou nové pobočky, výdejní místa nebo se osloví partner.

Česká pošta musí svoje služby zachovávat v rozsahu, který jí určuje regulátor - Český telekomunikační úřad.

V horských a podhorských oblastech chce Česká pošta upravit technologii motorizovaného doručování tak, aby základní rozsah služeb poskytla nejen v oblasti příjmu zásilek, ale i v oblasti doručení a nedoručené zásilky chce pošta vydávat smluvnímu partnerovi ve výdejním místě.

Se smluvním partnerem chce Česká pošta spolupracovat na základě mandátní smlouvy. „Jako první chceme oslovit obce,“ dodává Horáček.

„To hlavní, co jsme požadovali po České poště bylo, aby byl zvolen individuální přístup, protože v každé obci mohou být podmínky naprosto rozdílné,“ říká senátor a starosta Božího Daru Jan Horník.

ČRo, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme