V Prostějově hoří autoservis. Požáru předcházel výbuch, který zranil jednoho člověka

V Prostějově začal ve středu v poledne hořet autoservis. Požáru předcházel výbuch, při kterém se zranil jeden člověk. Výbuch poškodil konstrukci objektu, na místo byl proto povolán statik. Výši škody i příčinu zjišťuje vyšetřovatel. Podle policie byl v okamžiku výbuchu v autoservisu pouze jeden pracovník.

Prostějov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči (ilustrační foto) | Foto: Jiří Dvořák | Zdroj: HZS hlavního města Prahy

Hasiči k autoservisu na rohu Barákovy a Olomoucké ulice vyjeli v poledne. Na místě zasahují tři jednotky.

Hasiči po příjezdu zjistili, že uvnitř přízemního autoservisu došlo k výbuchu a následnému požáru, při kterém se zranila jedna osoba. V objektu hasiči nalezli 11 plynových lahví různé velikosti, které vynesli na volné prostranství, kde je ochladili," uvedla mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.

Policejní mluvčí František Kořínek uvedl, že podle výsledků dosavadního šetření nic nenasvědčuje tomu, že by šlo o úmyslný čin. V době výbuchu byl v servisu jediný pracovník. Ten utrpěl zranění, se kterými byl transportován na popáleninové centrum Fakultní nemocnice Brno Bohunice. Alkohol byl u muže vyloučen provedenou dechovou zkouškou," řekl mluvčí policie.

Nikdo jiný nebyl podle policie zraněn. Provoz v Olomoucké ulici omezovat policisté nemuseli. Příčiny a okolnosti případu se vyšetřují, doplnil Kořínek.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme