V Prostějově musela těhotná žena s prasečí chřipkou porodit císařským řezem, bojuje o život

Mladá žena s takzvanou prasečí chřipkou bojuje o život v prostějovské nemocnici. Žena přijela do nemocnice ve vysokém stupni těhotenství. Lékaři jí dnes museli provést císařský řez. Dítě je podle mluvčí nemocnice v pořádku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nemocnice Prostějov | Foto: http://www.hanakov.cz

„Je hospitalizována na Aro a její stav je vážný. Lékaři ji přijali ve třicátém čtvrtém týdnu těhotenství a kvůli vážnému zdravotnímu stavu ji lékaři ještě dnes museli provést císařský řez. Dítě je v pořádku, lékaři u něj virus prasečí chřipky nezjistili,“ uvedla pro Radiožurnál mluvčí prostějovské nemocnice Hana Szotkowská.

Už v pátek v tamní nemocnici zemřel na prasečí chřipku starší muž. Kvůli epidemii chřipky vyhlásila prostějovská nemocnice v sobotu dočasný zákaz návštěv. Lidí nemocných chřipkou přibývá, 25 dohromady už zemřelo, dalších 140 je v nemocnicích. Ministerstvo zdravotnictví už do nemocnic zaslalo antivirotika Tamiflu a Relenza.

Podle hlavního hygienika Vladimíra Valenty vrchol chřipkové epidemie pravděpodobně teprve přijde. Valenta to řekl České televizi. Uvedl, že vývoj epidemie je podobný jako v zimě 2010/2011. Vrchol by tak mohl být na přelomu ledna a února.

Chřipka ještě bude týden dva na vzestupu, předpokládají odborníci

Vojtěch Kouřímský, Andrea Kratochvílová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme