V Prostějově musela těhotná žena s prasečí chřipkou porodit císařským řezem, bojuje o život

Mladá žena s takzvanou prasečí chřipkou bojuje o život v prostějovské nemocnici. Žena přijela do nemocnice ve vysokém stupni těhotenství. Lékaři jí dnes museli provést císařský řez. Dítě je podle mluvčí nemocnice v pořádku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nemocnice Prostějov | Foto: http://www.hanakov.cz

„Je hospitalizována na Aro a její stav je vážný. Lékaři ji přijali ve třicátém čtvrtém týdnu těhotenství a kvůli vážnému zdravotnímu stavu ji lékaři ještě dnes museli provést císařský řez. Dítě je v pořádku, lékaři u něj virus prasečí chřipky nezjistili,“ uvedla pro Radiožurnál mluvčí prostějovské nemocnice Hana Szotkowská.

Už v pátek v tamní nemocnici zemřel na prasečí chřipku starší muž. Kvůli epidemii chřipky vyhlásila prostějovská nemocnice v sobotu dočasný zákaz návštěv. Lidí nemocných chřipkou přibývá, 25 dohromady už zemřelo, dalších 140 je v nemocnicích. Ministerstvo zdravotnictví už do nemocnic zaslalo antivirotika Tamiflu a Relenza.

Podle hlavního hygienika Vladimíra Valenty vrchol chřipkové epidemie pravděpodobně teprve přijde. Valenta to řekl České televizi. Uvedl, že vývoj epidemie je podobný jako v zimě 2010/2011. Vrchol by tak mohl být na přelomu ledna a února.

Chřipka ještě bude týden dva na vzestupu, předpokládají odborníci

Vojtěch Kouřímský, Andrea Kratochvílová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme