V Protivíně a Písku se lidé rozloučili s policisty, kteří zemřeli při výkonu služby

Více než tisícovka lidí se dnes nejprve v Protivíně a poté v Písku naposledy rozloučila se dvěma policisty, které minulé útery zastřelil 45letý pachatel František Jůza. Pohřbu byli přítomní ministr vnitra Stanislav Gross a policejní prezident Jiří Kolář. Oba také navštívili v českobudějovické nemocnici třetího policistu, který byl při téže akci těžce zraněn.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Třemi čestnými salvami a státní hymnou se dopoledne rozloučili policisté se svým kolegou, který byl minulý týden zastřelen v Protivíně. S devětadvacetiletým poručíkem Ivo Markem z obvodního oddělení Protivín, který zahynul 14. dubna při plnění služebních povinností, se přišly rozloučit asi 4 stovky lidí.

Poslední rozločení s policistou Ivo Markem provázelo houkání automobilů u luxusního domu Jaroslavy Jůzové, exmanželky vraha policistů. Její dům je jen několik set metrů od hřbitova, kde se pohřeb konal a smuteční hosté museli projet kolem něj. Z úst řady hostů zaznívaly hrubé nadávky na adresu Jůzové, která má podle Protivínských na tragédii vinu.

Pohřeb druhého zastřeleného poručíka Daniela Stýbla se konal na Lesním hřbitově v Písku. Stýblo byl zastřelen při stejné akci pětačtyřicetiletým pachatelem v Protivíně. Stejně jako při dopoledním pohřbu druhého zavražděného policisty Ivo Marka v Protivíně byl mezi smutečními hosty přítomen i ministr vnitra Stanislav Gross a policejní prezident Jiří Kolář.

Další z trojice napadených policistů je v současné době s těžkým zraněním hospitalizován. Ministr vnitra Stanislav Gross a policejní prezident Jiří Kolář navštívili v českobudějovické nemocnici třetího policistu, který byl při téže akci těžce zraněn. Jiří Kolář byl potěšen, že policista je ve velice dobrém psychickém stavu a stejně tak i ostatní policisté v okresu. Vysvětlení případu čeká policejní prezident do čtrnácti dnů.

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Mirka Nezvalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme