V Protivíně a Písku se lidé rozloučili s policisty, kteří zemřeli při výkonu služby

Více než tisícovka lidí se dnes nejprve v Protivíně a poté v Písku naposledy rozloučila se dvěma policisty, které minulé útery zastřelil 45letý pachatel František Jůza. Pohřbu byli přítomní ministr vnitra Stanislav Gross a policejní prezident Jiří Kolář. Oba také navštívili v českobudějovické nemocnici třetího policistu, který byl při téže akci těžce zraněn.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Třemi čestnými salvami a státní hymnou se dopoledne rozloučili policisté se svým kolegou, který byl minulý týden zastřelen v Protivíně. S devětadvacetiletým poručíkem Ivo Markem z obvodního oddělení Protivín, který zahynul 14. dubna při plnění služebních povinností, se přišly rozloučit asi 4 stovky lidí.

Poslední rozločení s policistou Ivo Markem provázelo houkání automobilů u luxusního domu Jaroslavy Jůzové, exmanželky vraha policistů. Její dům je jen několik set metrů od hřbitova, kde se pohřeb konal a smuteční hosté museli projet kolem něj. Z úst řady hostů zaznívaly hrubé nadávky na adresu Jůzové, která má podle Protivínských na tragédii vinu.

Pohřeb druhého zastřeleného poručíka Daniela Stýbla se konal na Lesním hřbitově v Písku. Stýblo byl zastřelen při stejné akci pětačtyřicetiletým pachatelem v Protivíně. Stejně jako při dopoledním pohřbu druhého zavražděného policisty Ivo Marka v Protivíně byl mezi smutečními hosty přítomen i ministr vnitra Stanislav Gross a policejní prezident Jiří Kolář.

Další z trojice napadených policistů je v současné době s těžkým zraněním hospitalizován. Ministr vnitra Stanislav Gross a policejní prezident Jiří Kolář navštívili v českobudějovické nemocnici třetího policistu, který byl při téže akci těžce zraněn. Jiří Kolář byl potěšen, že policista je ve velice dobrém psychickém stavu a stejně tak i ostatní policisté v okresu. Vysvětlení případu čeká policejní prezident do čtrnácti dnů.

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Mirka Nezvalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme