V první potravinové sbírce pro chudé Češi darovali přes 60 tun jídla

Během historicky první potravinové sbírky v Česku se podařilo vybrat více než 60 tun potravin. V sobotu mohli lidé ve 111 obchodech darovat potraviny těm, kteří žijí pod hranicí minimálního příjmu. Shromažďovaly se například těstoviny, rýže nebo konzervy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Potravinová sbírka v jednom z pražských obchodů. Dobrovolníci v obchodech oslovovali nakupující, aby vedle svého nákupu koupili i potraviny pro chudé | Zdroj: ČTK

Koordinátorka projektu Jitka Šnobrová z platformy Byznys pro společnost neskrývala spokojenost s výsledkem. Organizátoři původně odhadovali, že by se mohlo vybrat kolem 10 tun jídla.

„Je to opravdu úžasný úspěch, protože celkem se v národní potravinové sbírce vybralo 66 tun potravin, což když srovnáme například s Maďarskem, kde ta sbírka probíhá již několik roků a ve větším počtu obchodů, tak ty potraviny vybrané na jeden obchod jsou vyšší než ta čísla z Maďarska,“ poznamenala.

Jídlo dostanou prostřednictvím neziskových organizací lidé ve finanční tísni.

Čechů, kteří žijí za méně peněz, než je životní minimum, je podle posledních statistik zhruba jeden milion, 1,7 milionu dalších pak musí hospodařit s příjmem, který se pohybuje jen těsně nad tímto limitem.

Alžběta Havlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme