V řadě středisek začala lyžařská sezóna

Ve více než 20 zimních střediscích českých hor dnes odstartovala zimní lyžařská sezóna. Ve většině případů se podařilo technickým sněhem dostatečně zasněžit část sjezdovek tak, že mohou být v provozu lanovky a vleky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

začátek zimní sezóny | Foto: Miroslav Dibák

Nejlepší podmínky jsou v Krkonoších. Na Horních Mísečkách se lyžuje už od středy minulého týdne. Dneškem spustili i lanovku a vleky na druhé straně medvědínského kopce a také na svatém Petru. Lyžuje se, jak doplňuje Petr Hynek, i v Jánských Lázních na Černé hoře. "V provozu máme kabinovou lanovou dráhu na Černou horu, lyžařský vlek Anděl a Sport-1 na Černé hoře. V provozu je celkem 4,5 kilometru sjezdových tratí, které jsou pokryty 50 centimetry technického sněhu."

První lyžování nabízela i střediska v Harrachově, Rokytnici nad Jizerou nebo v Peci pod Sněžkou. Tamní podmínky upřesnil vedoucí provozu Jiří Karlík. "Rozjeli jsme Javor jako přibližovací vlek, Zahrádky, Smrk, kde ty sjezdovky už jsou kvalitně upraveny. Pohybujeme z větší části na přírodním sněhu. Podržíme to lyžování už přes celý týden."

Na Šumavě v Železné Rudě se podařilo upravit Lubský svah a na Zadově areál Kobyla. Jak to vypadá v Krušných horách, Radiožurnál řekl člen tamní Horské služby Pavel Hrnčíř. "Na Klínovci jezdí tři vleky. Nahoře je 40 a dole 20 centimetrů sněhu. Sjezdovky nahoře na Klínovci jsou upravené, na Božím daru jezdí pouze jeden vlek, dětský."

Z moravských hor přivítali sezónu předeším v Jeseníkách, kde se dá lyžovat na Červenohorském sedle, Pradědu a v Petříkově. V Beskydech si přijdou na své spíše běžkaři.

Markéta Kaclová, Ondřej Černý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme