V Rakvicích antikomunistické shromáždění

Asi stovka bývalých politických vězňů se odpoledne sešla v Rakvicích na Břeclavsku, aby podpořila tamního faráře Vojtěcha Protivínského. Stíhání tohoto duchovního za jeho loňskou předvolební antikomunistickou agitaci bylo sice zastaveno, odpůrci komunismu se ale přesto rozhodli vyjádřit sympatie s jeho myšlenkami.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Demonstrace

Trestním oznámením na Vojtěcha Protivínského vytáhli komunisté do boje, říká předseda konfederace Stanislav Drobný, proto se dnes v Rakvicích scházíme. "Chceme nastavit zrcadlo, které by dokonale ukázalo, kdo komunisté byli a jsou a co od nich můžeme čekat. Pokračovat v antikomunistické osvětě chce také rakvický farář Protivínský. I podle něj představují lidé spjatí s komunistickou ideologií pro naši společnost stálou hrozbu. Nejenom lidi, kteří se hlásí ke KSČM, ale obecně lidé, kteří mají za sebou takovou minulost, která je hrozbou pro lidská práva, pro demokracii."

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Hana Ondryášová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme