V registru přestupků přibylo za letošní druhé čtvrtletí přes 25 tisíc záznamů. Převládají hlavně krádeže

Přes 25 tisíc záznamů zapsala policie s úřady do registru přestupků za druhé čtvrtletí letošního roku. Od dubna do začátku července přibylo hlavně krádeží. Ty jsou od začátku fungování systému stále na prvním místě.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministerstvo vnitra (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

„Za druhé čtvrtletí evidujeme 8320 krádeží, za celkovou dobu fungování informačního systému tedy za devět měsíců již máme zapsáno přes 21 tisíc rozhodnutí o přestupcích, kde skutkovou podstatou byla krádež," říká ředitelka Rejstříku trestů Radka Paulová, pod kterou registr spadá.

Registr přestupků funguje od října loňského roku a je v něm téměř 65 tisíc záznamů.

Nová centrální evidence přestupků začala fungovat loni v říjnu. Databáze má poskytnout lepší přehled o pachatelích. Výtržníci nebo třeba drobní zloději mohou díky ní za opakované přestupky dostávat vyšší pokuty. K dispozici bude policii, soudcům, městským úřadům a jiným orgánům.

O výpis se svými vlastními informacemi si budou moct požádat i jednotlivci. Záznamy v rejstříku zůstanou pět let. Každoročně se v rámci celé České republiky rozhodne o zhruba půl milionu přestupků.

Denisa Šindlerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme