V restauraci, kde vybuchl granát, mají srazy neonacisté

Muže zraněného při čtvrteční explozi ručního granátu hlídají v nemocnici policisté. Dvaašedesátiletého muže, který má trvalé bydliště na Moravě, policie předběžně vyslechla. "Zatím není zcela jasné, proč vůbec kufřík do restaurace přinesl. Víme, že k explozi došlo následkem neodborné manipulace. Dosud ale nevíme, kde k tomu granátu přišel," řekla Rádiu Česko policejní mluvčí Eva Miklíková.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Restaurace U Českého lva

Restaurace U Českého lva | Foto: Marián Vojtek

Podle informací Rádia Česko se v restauraci pravidelně scházejí neonacisté. Nepřímo to potvrdila i policejní mluvčí. "S explozí to nedáváme do žádné souvislosti," uvedla Miklíková. Při výbuchu byli lehce zraněni také další tři lidé - jedna žena a dva muži.

"Muž zatím figuruje jako podezřelý, a to hned ze dvou trestných činů. Jedná se o trestné činy obecného ohrožení a také nedovolené ozbrojování. Také proto toho muže v nemocnici střežíme," doplnila policejní mluvčí.

Muž se v Praze zdržoval delší dobu, několikrát restauraci navštívil, ale nebyl jejím pravidelným hostem. Podle policie šlo o podivína: "My jsme provedli šetření v jeho okolí. Z toho ale nevyplývá, že ten člověk by se chystal ke spáchání nějakého násilného trestného činu," řekla Miklíková.

POSLECHNĚTE SI CELÝ ROZHOVOR V MP3:

Přečtěte si také:

Noční výbuch v Praze způsobil ruční granát

Robert Břešťan, Igor Kakljugin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme