V Řevnicích vykolejil osobní vlak, doprava do Berouna stála

Provoz na trati mezi Prahou a Berounem ochromila nehoda. Při vjezdu do stanice Řevnice krátce po 11. hodině vykolejil na výhybce patrový osobní vlak.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlak City Elefant | Foto: Pavel Pavlas

Jak Radiožurnálu řekl mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský, mimo koleje jsou dva vagony. Při nehodě se nikomu nic nestalo, protože je ale na druhé koleji výluka, v daném úseku se doprava na dvě hodiny zcela zastavila.

"Odklonili jsme rychlíky s motorovou lokomotivou, které jezdí na trase Praha-Beroun a směrem dál na Příbram a České Budějovice, po lokálce přes Rudnou u Prahy," informoval Štáhlavský. Kolem 13. hodiny začaly vlaky jezdit po jedné koleji, rychlost v místě nehody je však omezena na 10 kilometrů v hodině, což může způsobovat zpoždění spojů.

Železniční nehoda v Řevnicích komplikuje i silniční dopravu. Řidiči by se měli vyhnout trase přes železniční přejezd a zvolit objízdné trasy. Pro nákladní vozidla je místo naprosto neprůjezdné, pro osobní auta jen s velkými obtížemi. Přejezd bude zablokovaný ještě minimálně dva dny.

Aktuální informace o dopravní situaci můžete zjišťovat na webu Zelené vlny anebo ze svých mobilních telefonů na wap.rozhlas.cz.

Některé dřívější případy:
Trať z Olomouce do Přerova už je po nehodě vlaku po jedné koleji průjezdná
Vykolejený vlak se štěrkem zastavil provoz z Prahy na Benešov
Na Táborsku se srazil rychlík s nákladním vlakem, nikdo nebyl zraněn
Pád troleje komplikoval železniční dopravu v Praze
Při srážce vlaků na Havlíčkobrodsku se zranilo 13 lidí

Jana Zemanová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme