V Sedmihorkách se srazil vlak s německým mikrobusem

Na železničním přejezdu v Sedmihorkách na Semilsku se ráno srazil motorový osobní vlak s mikrobusem obsazeným německými turisty. Při nehodě zahynul jeden člověk z autobusu a tři další lidé byli zraněni. Německé vozidlo se zhruba 20 cestujícími nedalo zřejmě přednost projíždějícímu osobnímu motorovému vlaku a ten ho na nechráněném přejezdu zachytil. Zranění utrpěli pouze lidé na zadních sedadlech autobusu. Osobní doprava na trati od Turnova na Jičín je přerušena. Na místě vyšetřují hasiči a policie příčiny nehody.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

železniční přejezd | Foto: Jan Rosenauer

Nehoda se stala po 8. hodině. Autobus vyjížděl z Lázní Sedmihorky, když se na nechráněném přejezdu střetl s vlakem přijíždějícím do stanice. "Momentálně už můžeme konstatovat, že jeden je usmrcen, dva těžce zranění a zatím tři lehce zranění, kteří byli odvezeni do nemocnice," informoval velitel zásahu. Mluvčí liberecké záchranky Jaroslav Popelka ještě vysvětlil, proč jeden z pasažérů zemřel. "Jeden turista na následky zranění na místě zemřel. Tam bylo poranění hlavy, hrudníku, vnitřní zranění, pravděpodoně byl resuscitován. "

Skupina turistů přijela do České republiky jen na víkend. V noci na dnešek přespali v jednom z hotelů v Lázních Sedmihorky. Z hrůzně vyhlížející nehody vyvázla většina bez zranění. Všichni však byli značně rozrušení. Podle zdravotníků bylo při nehodě zraněno pět lidí, z toho dva těžce a další tři vyvázli jen s lehkým zraněním.

Příčina nehody je v šetření. Podle šéfa semislkého dopravního inspektorátu Milana Čermáka policie vyslýchá svědky. "Je to v šetření, je tam svědecky potvrzené, že vlak houkal." Neštěstí se sice stalo na přehledném místě, podle hasičů Českých drah ale mohlo řidiči německého autobusu zastínit výhled poměrně husté stromořadí kolem silnice. Hasiči jsou přesto přesvědčeni, že vina je jednoznačně na straně německého řidiče.

Provoz na trati by měl být obnoven brzy odpoledne.

Markéta Kaclová, Milan Brunclík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme