V senátních volbách je sečtena většina okrsků

Je už jasné, že nikdo tentokrát nebyl senátorem zvolen v prvním kole.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Komunální volby a volby do Senátu | Foto: Tomáš Adamec

Za týden se v druhém kole senátních voleb spolu utkají nejčastěji kandidáti ČSSD a ODS. Sociální demokraté mají šanci postoupit do druhého kola senátních voleb ve 22 obvodech, ODS pak v 19, TOP 09 spolu se Starosty v 5, KDU-ČSL ve 3.

Senátní volby pokračují zřejmě pro dva kandidáty uskupení Severočeši.cz a po jednom zástupci mohou mít ve druhém kole Věci veřejné, nestraníci a nezávislí. Podle dosavadních výsledků by neuspěl nikdo z KSČM.

ČTĚTE TAKÉ Online zpravodajství

Téměř všechny odevzdané hlasy už jsou sečtené v Táboře, kde senátorské křeslo obhajuje Pavel Eybert z ODS, který bude ve druhém kole soupeřit s Janem Mládkem z ČSSD.

Ke 100 % sečtených okrsků se blížíme také v Olomouci, kde jasně vyhrál první kolo senátních voleb Martin Tesařík z ČSSD mezi druhým kandidátem ODS Janem Hálkem a třetím Jiřím Kleinem z TOP09 je ale jen půl procenta rozdílu, a tak napětí, kdo se do druhého kola dostane trvá až do poslední chvíle.

Milan Kopp, Lenka Šumová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme