V senátních volbách je sečtena většina okrsků

Je už jasné, že nikdo tentokrát nebyl senátorem zvolen v prvním kole.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Komunální volby a volby do Senátu | Foto: Tomáš Adamec

Za týden se v druhém kole senátních voleb spolu utkají nejčastěji kandidáti ČSSD a ODS. Sociální demokraté mají šanci postoupit do druhého kola senátních voleb ve 22 obvodech, ODS pak v 19, TOP 09 spolu se Starosty v 5, KDU-ČSL ve 3.

Senátní volby pokračují zřejmě pro dva kandidáty uskupení Severočeši.cz a po jednom zástupci mohou mít ve druhém kole Věci veřejné, nestraníci a nezávislí. Podle dosavadních výsledků by neuspěl nikdo z KSČM.

ČTĚTE TAKÉ Online zpravodajství

Téměř všechny odevzdané hlasy už jsou sečtené v Táboře, kde senátorské křeslo obhajuje Pavel Eybert z ODS, který bude ve druhém kole soupeřit s Janem Mládkem z ČSSD.

Ke 100 % sečtených okrsků se blížíme také v Olomouci, kde jasně vyhrál první kolo senátních voleb Martin Tesařík z ČSSD mezi druhým kandidátem ODS Janem Hálkem a třetím Jiřím Kleinem z TOP09 je ale jen půl procenta rozdílu, a tak napětí, kdo se do druhého kola dostane trvá až do poslední chvíle.

Milan Kopp, Lenka Šumová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme