V sídle palestinského velvyslance se našlo 12 zbraní včetně samopalů

V sídle palestinského velvyslance v Praze našla policie 12 zbraní. Serveru iDnes.cz to řekl policejní prezident Martin Červíček. Kromě pistolí tam byly i samopaly. Podle budoucího premiéra Bohuslava Sobotky jsou informace o zbraních alarmující.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Budova budoucího velvyslanectví Palestiny v Praze-Suchdole | Zdroj: ČTK

Zbraně zajistili policisté zasahující kvůli výbuchu trezoru, po kterém zemřel palestinský velvyslanec Džamál al-Džamal.

Podle Sobotky by sami Palestinci měli udělat všechno pro to, aby celou věc jednoznačně vysvětlili a poskytli záruky, že se nic takového v budoucnu opakovat nebude.

„Myslím si, že Česká republika při respektování všech diplomatických výsad má plné právo, aby trvala na tom, že v těchto věcech bude jasno, že tady budou respektována pravidla a dodržovány zákony České republiky,“ zdůraznil budoucí český premiér.

Trezor i zbraně zkoumají experti

Arsenál nalezený v sídle palestinského velvyslance v pražském Suchdole ještě musí projít genetickým a balistickým zkoumáním. Mimo jiné se zjišťuje to, jestli zbraně nebyly použité ke spáchaní trestného činu na území Česka. Teprve až budou známé výsledky, chce policie zveřejnit, o jaký konkrétní druh zbraní šlo.

Experti také pokračují ve zkoumání trezoru a zbytků výbušniny, která v něm explodovala. Smrt palestinského velvyslance vyšetřuje česká policie jako usmrcení z nedbalosti, úmyslný trestný čin vyloučila.

Palestinský velvyslanec Džamál al-Džamál | Foto: ČTK

Obdobný postoj zaujaly i palestinské úřady, velvyslancova dcera Rana naopak trvá na tom, že šlo o atentát.

Městská část Praha-Suchdol v reakci na události v pátek požádala ministerstvo zahraničí o přemístění palestinské ambasády mimo své území. Radním vadí právě to, že diplomaté v budově budoucí ambasády přechovávali nelegálně držené zbraně a výbušniny.

Věra Pfeifferová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme