V sobotu zahajuje hlavní sezónu skanzen v Rožnově

Krásné počasí vás určitě vyláká na výlet. Nevíte si rady, kam se vydat? My vám poradíme: například hlavní sezónu v sobotu zahajuje Valašské muzeum v Rožnově pod Radhoštěm, turisté se určitě vydají na pochod okolo Jaroměře a dobrodruzi na své setkání v Liberci. Nebude chybět ani pozvánka pro motoristy ani tip na výlet - tentokrát na Znojemsko.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

chalupa

Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm zahajuje v sobotu svou hlavní sezónu. K celoročně přístupnému dřevěnému městečku se otevřou zbývající části areálu Mlýnská dolina a Valašská dědina. Mluvčí skanzenu Tomáš Gross Radiožurnálu řekl, co všechno návštěvníci Mlýnské doliny mohou vidět.

Přehrát

00:00 / 00:00

T. Gross: Sezóna v rožnovském skanzenu začíná

Na kole, pěšky, ale i vlakem se můžete vydat v sobotu na trať 24. ročníku pochodu Okolo Jaroměře. Na výběr budou pro pěší osmi, šestnácti a pětatřicetikilometrové trasy. Pro vytrvalce pak ještě okruh v délce 50 kilometrů. Cyklisté pojedou buď 40 nebo 60 kilometrů. Start i cíl je, jak nám řekl organizátor Jaroslav Sybera, na jaroměřském stadionu.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Sybera: Okolo Jaroměře

Roudnice nad Labem vás po celý víkend zve na Paracountry festival. Jedná se o Velkou cenu v parašutismu spojenou s festivalem country, folkových a trampských skupin.

Rozsáhlý výstavní projekt s bohatým doprovodným programem, který má připomenout dílo malíře, grafika a básníka Mikuláše Medka, začal v Galerii Rudolfinum. Medek patřil k ústředním postavám surrealisticky orientované malby v českém poválečném prostředí a svou prací ovlivnil výtvarníky dvou generací.

Zhruba patnáct set šermířů z celé republiky se v sobotu utká v bitvě, kterou pořádá skupina historického šermu Kyrius a to v Kladně - Libušíně. Středověké klání ke svátku svatého Jiří zobrazí příběh o tyranském šlechtici, kterému se vzbouří poddaní. A nebudete ochuzeni ani o obléhání tvrze.

Teplé počasí láká na příjemný výlet. Do končin v hlubokých lesích, ale s nádherným výhledem se můžete vydat na Znojemsku. Skoro na hranicích s Rakouskem tam stojí Nový hrádek. Jak dodává Petr Doležel, vznikl už v polovině 14tého století.

Přehrát

00:00 / 00:00

P. Doležel: Výlet na Nový Hrádek na Znojemsku

Mnoho dalších takových tipů na výlet najdete v knížce, kterou vydalo nakladatelství Českého rozhlasu Radioservis. Jmenuje se Po rozhlednách a starých hradech.

V libereckých Lidových sadech v pátek začíná třídenní setkání českých dobrodruhů. Co na něj organizátoři chystají, zjišťovala liberecká redaktorka Ivana Bernáthová.

Přehrát

00:00 / 00:00

I. Bernáthová: Dobrodruzi v Liberci

Svatojiřský jarmark se v sobotu koná v Dolním Bousově na Mladoboleslavsku. Připravena jsou rytířská vystoupení a nebude ochuzeni ani o historická řemesla.

Výstava Neznámá krása představuje v kroměřížském zámku bohoslužebné předměty. Exponáty pocházejí ze 17. až 20. století. K unikátům patří více než 200 let starý kožený kněžský ornát, což je obřadní roucho, které má kněz na sobě při bohoslužbě.

Do Doks se vrátil sport silných mužů a žen - duatlon. V sobotu se tam koná úvodní závod Českého poháru a na jeho startu nebude chybět česká elita. Start první kategorie je o půl jedenácté.

Až 150 amerických automobilů se sjede v sobotu do Ostravy. V tamním Paláci kultury a sportu Vítkovice se koná Motoršou. Vrcholem přehlídky sportovních i klasických amerických aut bude odpolední spanilá jízda.

U rychlých kol zůstaneme. Spojit příjemné s užitečným mohou v pátek a v sobotu všichni motoristé, kteří se budou pohybovat na Domažlicku. V areálu bývalých kasáren u hlavního tahu od Domažlic na Draženov probíhá jarní akce pro vyznavače motorů. Podrobnosti zjišťoval spolupracovník Radiožurnálu Jiří Šobr.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Šobr: Tip pro motoristy

Víkendové tipy vodáky potěší - deště posledních dnů nechaly hladiny řek na příznivých stavech. Více už Jároslav Zvára:

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Zvára: Voda

Tipy na víkend připravil Petr Doležel.

Petr Doležel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme