Vražda v Jihlavě: policisté vypátrali hledané auto, podezřelý je bývalý partner zastřelené ženy

Policie odpoledne vypátrala automobil značky Hyundai, který hledala v souvislosti s vraždou 71leté seniorky v Jihlavě. Ženu někdo zastřelil na sídlišti Bedřichov v ulici Slavíčkova v pátek kolem čtrnácté hodiny. Policie podezřívá jejího bývalého partnera a dál žádá případné svědky, aby se ozvali na linku 158. Výzva se týká také řidičů, kteří projížděli po ulici Sokolovská.

Aktualizujeme Jihlava (Aktualizováno: 14:24 16. 12. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Místo činu v Jihlavě | Foto: Vít Palacký | Zdroj: Český rozhlas

„Obracíme se s žádostí o pomoc ze strany všech osob, které se v pátek 15. prosince v době spáchání činu kolem 14:00 pohybovaly v Jihlavě na ulici Slavíčkova a v jejím bezprostřední okolí. Na místě se měly nacházet dvě osoby pravděpodobně vyššího věku, které z místa odešly ještě před příjezdem policie. Kriminalisté by potřebovali svědectví těchto dvou osob, které může být velice důležité pro další prověřování činu,“ řekla krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Vražda v Jihlavě. Policie pátrá po neznámém pachateli, zastřelil ženu na sídlišti

Číst článek

Policie informovala, že se v minulosti zabývala spory mezi zastřelenou a jejím tehdejším partnerem. Podle kriminalistů měla žena s mužem neshody.

Na místě se v době činu měly nacházet dvě osoby pravděpodobně vyššího věku, které z místa odešly ještě před příjezdem policistů.

Obracíme se také na řidiče, kteří v době od 13.58 do 14.05 hodil projížděli se svými vozidly v Jihlavě po ulici Sokolovská, a to zejména ve směru od dálničního přivaděče do centra Jihlavy a mají ve svém vozidle záznamové zařízení. I jejich svědectví a záznamy z kamer z vozidel jsou pro kriminalisty velice důležité,“ uvedla policie.

Policisté zároveň vyzývají řidiče taxi, zda nevezli v pátečních odpoledních nebo večerních hodinách staršího muže do Chrudimi a okolí. „Všechny oslovené osoby naléhavě žádáme, aby v případě, že mají informace, které jsou popsány výše a jsou pro nás důležité, kontaktovali linku tísňového volání 158,“ dodala mluvčí.

Místo vraždy v jihlavské části Bedřichov | Zdroj: ČTK

haf, Linda Nguyenová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme