V Temelíně vrcholí druhá podetapa spouštění

Druhá podetapa energetického spouštění vrcholí v prvním bloku Jaderné elektrárny Temelín. Její mluvčí Milan Nebesář řekl, že dnes blok v této podetapě s výkonem reaktoru do 12 procent prochází závěrečnými testy z celkového počtu 154. Výkon reaktoru dnes činil tři procenta nominálního výkonu, teplota vody v primárním okruhu byla 283 stupně Celsia při tlaku 15,6 MPa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V následujících dnech musí elektrárna vyhotovit protokoly o provedených zkouškách a také vyhodnotit celou druhou podetapu energetického spouštění. Státní úřad pro jadernou bezpečnost na základě výsledků jednotlivých testů a vlastní inspekce rozhodne, zda dá elektrárně souhlas k přechodu do další podetapy energetického spouštění. Ta bude prováděna s výkonem reaktoru do 30 procent nominálního výkonu. V této části energetického spouštění Temelín v rámci testů poprvé dodá elektřinu do rozvodné energetické sítě.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme