V Temelíně vrcholí druhá podetapa spouštění

Druhá podetapa energetického spouštění vrcholí v prvním bloku Jaderné elektrárny Temelín. Její mluvčí Milan Nebesář řekl, že dnes blok v této podetapě s výkonem reaktoru do 12 procent prochází závěrečnými testy z celkového počtu 154. Výkon reaktoru dnes činil tři procenta nominálního výkonu, teplota vody v primárním okruhu byla 283 stupně Celsia při tlaku 15,6 MPa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V následujících dnech musí elektrárna vyhotovit protokoly o provedených zkouškách a také vyhodnotit celou druhou podetapu energetického spouštění. Státní úřad pro jadernou bezpečnost na základě výsledků jednotlivých testů a vlastní inspekce rozhodne, zda dá elektrárně souhlas k přechodu do další podetapy energetického spouštění. Ta bude prováděna s výkonem reaktoru do 30 procent nominálního výkonu. V této části energetického spouštění Temelín v rámci testů poprvé dodá elektřinu do rozvodné energetické sítě.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme