V Temelíně vrcholí testy turbíny

V prvním výrobním bloku Jaderné elektrárny Temelín vrcholí testy turbíny, které jsou plánovanou částí třetí podetapy energetického spouštění. Podle Václava Broma z tiskového oddělení elektrárny řekl, že výkon reaktoru prvního bloku je nyní 28 procent a generátor elektrárny zkušebně dodává do rozvodné sítě 108 MW.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Zkoušky turbosoustrojí (prvního bloku) budou ukončeny dnes v 18:00; poslední dvě hodiny testu bude výkon generátoru 150 MW, což je maximum v rámci dosud prováděných testů. Po ukončení zkoušky turbíny sníží obsluha výkon reaktoru pod dvě procenta a v tomto „svátečním klidu“ režimu číslo dvě reaktor setrvá do 2. ledna 2001,“ uvedl Brom.

Od 2. ledna začnou pracovníci elektrárny provádět některé dílčí technické úpravy především na sekundárním okruhu kolem turbíny a jejích zařízení. Tyto práce jsou potřebné pro pokračování dalších testů ve třetí podetapě energetického spouštění bloku a měly by pokračovat celý první pracovní týden roku 2001.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme