V Teplicích se léčí ruští kosmonauti

Teplické lázně totiž podepsaly smlouvu o rehabilitační péči s ruským kosmickým centrem. Kosmonauti se v lázních zotavují po návratu z vesmíru a připravují se na další lety. Jeden z prvních kosmonautů - Jurij Baturin - tento týden svůj lázeňský pobyt na severu Čech ukončí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jurij Baturin v lázních | Zdroj: ČTK

Šestapadesátiletý Jurij Baturin se zúčastnil například letu s prvním kosmickým turistou Denisem Titem. V Teplicích se mu, jak říká, líbí. "Předepsali mi tady různé typy van, masáží a vodní procedury."

Teplické lázně se zaměřují především na nemoci pohybového ústrojí, se kterým mají právě kosmonauti po pobytech ve vesmíru největší potíže. Podle generálního ředitele tamních lázní Karla Wiegla musí péče o kosmonauty splňovat řadu podmínek. "Ten program má svá specifika a podléhá přísným regulím."

Ruští kosmonauti měli podle Weigla původně jezdit na léčebné pobyty na Kypr, avšak nevyhovovalo jim tamní klima. "Teplice se střídajícími se čtyřmi ročními obdobími mají podobné podmínky jako Moskva. I to byl jeden z důvodů, proč se podařilo kontrakt uzavřít," uvedl ředitel teplických lázní.

Marika Táborská, Tomáš Šácha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme