V Třeboni budou odborníci řešit, jak do lázní vrátit klienty

Odborníci na lázeňství, zástupci ministerstva i odborů budou řešit, jak do českých lázní vrátit klienty. Lázeňskou konferenci svolali organizátoři do Třeboně na dnešek a zítřek a nazvali ji Armagedon českého lázeňství.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bertiny lázně Třeboň | Foto: Lucie Hochmanová

„Tato konference je každý rok opravdu velkým svátkem lázeňství. Střídáme místa těch konferencí, což samozřejmě přináší jednak vzájemné poznávání lázeňských míst, a jednak i to, že hostitelská místa se mohou předvést i se svými nabídkami v lázeňských aktivitách,“ říká předseda Sdružení lázeňských míst ČR Jiří Houdek.

Přestože lázeňství v Česku tvrdě zasáhl úbytek pacientů, objevují se i dobré zprávy. Například Luhačovice se už krize vzpamatovávají. Propad počtu klientů v tamních lázních bude nakonec menší, než se zkraje roku čekalo.

Kvůli nové úhradové vyhlášce a nejasnostem o pravidlech poskytování lázeňské péče měl podle prognóz klesnout počet pacientů v Luhačovicích až o třetinu. Nakonec ale byl podle generálního ředitele Eduarda Bláhy propad jen tříprocentní.

„Vypadlo nám 35 - 40 procent pojištěnců v tom našem tradičním kmeni, na druhou stranu jsme i z toho pojištění získali jiné, nové diagnózy. Byly to zejména pohybové a neurologické diagnózy.“

„U dětských pacientů, kteří tvoří čtvrtinu až třetinu z toho našeho objemu, k žádnému výpadku nedošlo. A to, že jsme jenom na tříprocentním výpadku, je nahrazeno samoplátci,“ popisuje aktuální situaci luhačovických lázní generální ředitel.

Mária Pfeiferová, Roman Verner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme