V tržnici Svatý Kříž shořely desítky stánků. Hasiče ohrožovaly vybuchující propanbutanové lahve

Seškvařené oblečení, hustý dým a torza dřevěných stánků - tak to vypadá po požáru na tržnici Svatý kříž u Chebu, největší v Karlovarském kraji. Hořet tam začalo v pondělí večer. Hasiči museli být opatrní, protože ve stáncích byla zábavní pyrotechnika i plynové lahve.

Svatý kříž (Cheb) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plameny z tržnice byly vidět z velké dálky. Na místě zasahovalo přes 70 hasičů, po celém areálu postávaly skupinky prodejců.

„Kamarád mě zavolal. Já jsem přišel sem a tady už bylo plno hasičů,“ řekl Českému rozhlasu Plzeň jeden z obchodníků.

Přehrát

00:00 / 00:00

V tržnici Svatý Kříž u Chebu shořelo přes dvacet stánků. Více si poslechněte v reportáži Andrey Strohmaierové.

Na tržnici shořela část stánků, které jsou uprostřed celého areálu. Nezbylo po nich vůbec nic, jenom snad konstrukce. Jinak veškeré zboží, které tam bylo, se úplně seškvařilo.

Podle hasičů při zásahu vybuchovala zábavní pyrotechnika. „Tady mezi námi létaly petardy a propanové flašky. Hasičák mi prolétl kolem ucha,“ popsal jeden z hasičů.

Že byl zásah nebezpečný, potvrzuje i jeho velitel Petr Bjalončik. „Jednotky vynosily několik kusů propanbutanových lahví. Nebezpečí výbuchu tady bylo. V některých stáncích se nacházela i zábavní pyrotechnika. Při zásahu nebyl nikdo zraněn. Na to, jak se jevil ze začátku komplikovaný, tak se nám podařilo uchránit i část stánků, které jsou těsně přilehlé k těm, co byly zasaženy požárem,“ řekl Bjalončik Českému rozhlasu.

Hasiči zlikvidovali požár haly ve sběrném dvoře v Lomnici nad Popelkou, na místě zasahovala chemická jednotka

Číst článek

Velitel zásahu nevěděl, proč začalo hořet. „V současné chvíli nejsem schopný vám říct příčinu požáru. Je to ve stádiu šetření jak Policie České republiky, tak vyšetřovatelů z hasičského záchranného sboru,“ dodal Bjalončik.

Místní prodejce požár neodradil a i v noci zásobovali své stánky oblečením. „Všechno dobrý a potom v devět hodin kamarád mi zavolal, přijdu a všechno pryč. Určitě je to velký problém. Uvidím, jestli tady budu dál prodávat,“ řekla jedna z prodejkyň. 

Škoda se může vyšplhat až na 2,5 milionu korun. Podle mluvčího krajských hasičů Martina Kasala plameny zničily asi čtvrtinu prodejní plochy.

Andrea Strohmaierová, Viktorie Hošková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme