V Týně nad Vltavou hořel dům s pečovatelskou službou

Jedna mrtvá žena a jeden těžce zraněný muž zůstali po výbuchu a následném požáru v domě s pečovatelskou službou v Týně nad Vltavou. Dalších asi třicet obyvatel domu záchranáři bez zranění evakuovali.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výbuch (ilustrační foto

Výbuch (ilustrační foto | Foto: Fotobanka PhotoRack

"Hasiči vyvedli ven dvě těžce zraněné osoby, které předali k ošetření zdravotníkům. Starší žena zraněním podlehla, zraněného muže transportoval vrtulník do nemocnice. Celkem dům opustilo 30 lidí, někteří sami, jiným museli hasiči pomoci," řekla mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů

Podle vedoucí pečovatelského domu Naděždy Podhorcové se evakuace klientů obešla bez komplikací. "Všichni mají zajištěno náhradní ubytování, bude jim zajištěna strava. Asi polovina lidí šla k rodinným příslušníkům," uvedla Podhorcová.

Výbuch zdemoloval jeden byt, střepy jsou až 50 metrů od domu. Další byty jsou poškozené. Co bylo příčinou výbuchu se zatím neví. Na místě jsou záchranáři a hasiči a čekají, až požářiště vychladne. Pak by mohli zjistit, zda se jednalo o technickou závadu, nedbalost nebo úmyslné zapálení.

Policie už vyloučila výbuch plynu. Pravděpodobně nešlo ani o explozi plynové lahve. Ke zjištění příčin požáru pomáhá i služební pes. Škody se odhadují na tři miliony korun.

Igor Maňour, Pavlína Fendeková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme