V ulicích jste si mohli koupit jojo

Desítky studentů středních škol vybírali v ulicích Brna a Prahy peníze na konto UNICEF. V rámci Dne UNICEF si občané v naší zemi připoměli osudy afrických dětí, které trpí podvýživou. Ročně na nedostatek jídla zemře 5 milionů dětí, 230 milionů jich je hladem poznamenáno tak, že nedosahují potřebného vzrůstu a mají kratší život.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mladí lidé s kasičkami v rukou proto ve zmíněných městech nabízeli kolemjdoucím letáky a za libovolný finanční příspěvek jim dávali dětskou hračku - jojo. Jan Mišurec oslovil několik Pražanů, studenty, kteří se do sbírky zapojili a také ředitelku Českého výboru pro UNICEF Pavlu Gombu.

"V minulém roce jsme vybrali 172 tisíc a budeme rádi, když tento rok tuto částku zdvojnásobíme. Pro děti, které jsou postižené těžkou podvýživou, je připravena speciální směs, která se jmenuje unimix. Je to směs kukuřice, cukru a oleje, a je to proto, že děti, které trpí těžkou podvýživou vůbec nemohou přijímat normální stravu."

Od kolika hodin tady stojíte?

"Od 7:45."

A přispívají lidé?

"Docela ano."

Co vlastně lidem říkáte?

"...že je mezinárodní den unicef a jestli by nepřispěli. Rozdáváte jenom tak letáky, když nechtějí koupit zrovna to jo-jo."

A kupují jojo?

"Kupují, docela dost. Hlavně děti, když jdou, chtějí jo-jo, takže maminky je kupují."

Víte, že je den Unicef?

"Nevím, přispěl bych tolik, kolik drobných bych měl u sebe."

"30 korun třeba."

"Nevím, přispěla bych, ale nemám momentálně."

Markéta Kaclová, Jan Mišurec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme