V ulicích jste si mohli koupit jojo

Desítky studentů středních škol vybírali v ulicích Brna a Prahy peníze na konto UNICEF. V rámci Dne UNICEF si občané v naší zemi připoměli osudy afrických dětí, které trpí podvýživou. Ročně na nedostatek jídla zemře 5 milionů dětí, 230 milionů jich je hladem poznamenáno tak, že nedosahují potřebného vzrůstu a mají kratší život.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mladí lidé s kasičkami v rukou proto ve zmíněných městech nabízeli kolemjdoucím letáky a za libovolný finanční příspěvek jim dávali dětskou hračku - jojo. Jan Mišurec oslovil několik Pražanů, studenty, kteří se do sbírky zapojili a také ředitelku Českého výboru pro UNICEF Pavlu Gombu.

"V minulém roce jsme vybrali 172 tisíc a budeme rádi, když tento rok tuto částku zdvojnásobíme. Pro děti, které jsou postižené těžkou podvýživou, je připravena speciální směs, která se jmenuje unimix. Je to směs kukuřice, cukru a oleje, a je to proto, že děti, které trpí těžkou podvýživou vůbec nemohou přijímat normální stravu."

Od kolika hodin tady stojíte?

"Od 7:45."

A přispívají lidé?

"Docela ano."

Co vlastně lidem říkáte?

"...že je mezinárodní den unicef a jestli by nepřispěli. Rozdáváte jenom tak letáky, když nechtějí koupit zrovna to jo-jo."

A kupují jojo?

"Kupují, docela dost. Hlavně děti, když jdou, chtějí jo-jo, takže maminky je kupují."

Víte, že je den Unicef?

"Nevím, přispěl bych tolik, kolik drobných bych měl u sebe."

"30 korun třeba."

"Nevím, přispěla bych, ale nemám momentálně."

Markéta Kaclová, Jan Mišurec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme