V Ústeckém a Jihomoravském kraji je vysoká pravděpodobnost požárů, varují meteorologové

Kvůli suchému počasí a vyšším odpoledním teplotám hrozí na některých místech Jihomoravského a Ústeckého kraje nebezpečí vzniku požárů, varují meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Praha (Aktualizováno: 12:15 12. 6. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lesní požár (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka Pixabay | Zdroj: Pixabay

Výstraha ČHMÚ platí od pondělní půl jedenácté do odvolání pro Jihomoravský a Ústecký kraj. Nebezpečí vzniku požárů je podle meteorologů na stupni číslo 4 (vysoké riziko) z pěti.

Lidé by podle ČHMÚ neměli rozdělávat v lesích oheň nebo odhazovat nedopalky. Neměli by také vypalovat trávu a nepoužívat přenosné vařiče nebo jiné zdroje otevřeného ohně.

Potvrzuje to i mluvčí hasičů Jihomoravského kraje Jaroslav Mikoška. „Na pálení biologického odpadu, které by měli mít pod kontrolou a mít dostatek hasebních prostředků, samozřejmě pálit jen v povolené dny a na základě povětrnostních podmínek. Druhá věc je pobyt v přírodě. Samozřejmě neodhazovat v tomto počadí nedopalky ať už z auta nebo při chůzi," řekl Radiožurnálu Mikoška.

Nebezpečí požáru hrozí hlavně na nezalesněných travnatých loukách. Hasiči se často setkávají taky s požáry kolem železničních tratí. Podle meteorologů by lidé měli i šetřit s vodou.

Vyšší teploty by měly v Česku vydržet celý týden. V pátek se podle předpovědi meteorologů lehce ochladí. Po celém území se budou postupně objevovat přeháňky a také bouřky.

pj, ah Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme