V Ústí ležela na sídlišti taška s hlavou dívky

V tašce, kterou včera našly děti v Ústí nad Labem, byla hlava zavražděné mladé ženy. Policie po dnešní pitvě uvedla, že oběti bylo mezi 17 až 20 lety a zemřela násilnou smrtí zhruba před dvěma až třemi týdny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní uzávěra | Foto: Jan Rosenauer

Jak Radiožurnálu řekla krajská policejní mluvčí Jarmila Hrubešová, tašku nalezla v sobotu po 15. hodině dvanáctiletá dívka, která si hrála se svými kamarády u budovy Gymnázia dr. Václava Šmejkala v ústecké čtvrti Severní terasa. Přivolaní policisté zjistili, že taška ukrývá lidskou hlavu.

"Podle soudního lékaře se jednalo o mladou ženu ve věku zhruba 17 až 20 let, vysoká byla maximálně 170 cm, zřejmě plnoštíhlé postavy. Měla hnědé kaštanové mírně zvlněné vlasy v délce zhruba na ramena, asi 30 centimetrů dlouhé. Žena měla drobný obličej, na pohled zdravý souměrný chrup a zřejmě nosila náušnice - v levém boltci měla tři perforace, v pravém boltci jednu," popsala mluvčí.

V souvislosti s vyšetřováním žádají policisté veřejnost o spolupráci při pátrání po totožnosti mrtvé ženy. Podle Hrubešové kriminalisté uvítají informace od lidí, kteří si v době před dvěma až třemi týdny, tedy zhruba kolem 20. června, všimli v okolí gymnázia něčeho neobvyklého. Jde zejména o člověka se zavazadlem, který část těla na místo nálezu přinesl.

Martin Hromádka, Šárka Slezáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme