V Ústí se propadla část náměstí

Do sedmimetrové hloubky se o víkendu propadla část zatravněné plochy na centrálním Mírovém náměstí v Ústí nad Labem. Policie frekventované místo uzavřela a dnes začaly první průzkumy. Báňská záchranná služba, která jámu prozkoumala, nenašla žádnou oběť této nešťastné události. Potvrdily se tak záznamy kamerového systému, které na místě v inkriminovanou dobu nezaznamenaly žádný pohyb.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

jáma na náměstí v Ústí | Foto: Libor Zavoral

Přestože plocha o velikosti šest krát tři metry se propadla už v sobotu večer, s prvními průzkumy se tam začalo až dnes. Podle tajemníka města Milana Zemaníka bude zkontrolována přilehlá oblast tak, aby se sesuvy nemohly opakovat. "Zítra nejpozději pozítří bychom měli udělat průzkum pomocí nedestruktivních metod, abychom zjistili, jak ta dutina vypadá dál. Chceme zjistit, jestli to náhodou nebyla špatná demolice, co způsobil ten nynější problém."

Na dně sedmimetrové jámy jsou patrné zbytky sklepení. Podle dokumentů se jedná o pozůstatky sklepu bývalého hostince, který byl stržen po amerických náletech na konci 2. světové války.

Zatím není jasné, zda na Mírovém náměstí nehrozí i další sesuvy. Podle archeologa Františka Gabriela bude možné na tuto otázku odpovědět až po bližším průzkumu jámy. Práce a průzkumy budou v Ústí trvat několik dní.

Daniel Kopecký, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme