V Ústí se scházejí pravicoví i levicoví radikálové a také Romové

Asi 200 nacionalistů se sešlo na Lidickém náměstí v Ústí nad Labem. Dalších 500 jich na svolaný pochod pravicových extremistů míří - mezi nimi asi 100 z Německa. Na bezpečnost dohlíží 1250 policistů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zabedněné výlohy

Zabedněné výlohy | Foto: Gabriela Hauptvogelová | Zdroj: Český rozhlas

Asi 15 nacionalistů se pokusilo dostat do městské části Předlice, kde žijí především Romové, policie jim v tom ale zabránila. Několik skupinek Romů má dorazit z jiných měst - vyprovokovala je dnešní akce Dělnické strany v Krupce, kde se obě skupiny střetly.

Do města na dnešek svolala extremistická organizace Autonomní nacionalisté tři pochody. V centru města jsou zavřené obchody, restaurace i herny. Zavřené je i divadlo a knihovna. Někteří obchodníci zabednili své výlohy, u kaváren zmizely zahrádky.

Policie kontrolovla všechny příjezdy do města, hlídkuje i na nádražích. Policisté v centru také prohledávali křoví a uličky podél trasy pochodu Autonomních nacionalistů. Nacházeli tam věci, které by mohly při případném střetu pravicových a levicových extrémistů nebo při policejním zásahu posloužit jako zbraň.

Gabriela Hauptvogelová, Monika Rybáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme