V Ústí se scházejí pravicoví i levicoví radikálové a také Romové

Asi 200 nacionalistů se sešlo na Lidickém náměstí v Ústí nad Labem. Dalších 500 jich na svolaný pochod pravicových extremistů míří - mezi nimi asi 100 z Německa. Na bezpečnost dohlíží 1250 policistů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zabedněné výlohy | Foto: Gabriela Hauptvogelová

Asi 15 nacionalistů se pokusilo dostat do městské části Předlice, kde žijí především Romové, policie jim v tom ale zabránila. Několik skupinek Romů má dorazit z jiných měst - vyprovokovala je dnešní akce Dělnické strany v Krupce, kde se obě skupiny střetly.

Do města na dnešek svolala extremistická organizace Autonomní nacionalisté tři pochody. V centru města jsou zavřené obchody, restaurace i herny. Zavřené je i divadlo a knihovna. Někteří obchodníci zabednili své výlohy, u kaváren zmizely zahrádky.

Policie kontrolovla všechny příjezdy do města, hlídkuje i na nádražích. Policisté v centru také prohledávali křoví a uličky podél trasy pochodu Autonomních nacionalistů. Nacházeli tam věci, které by mohly při případném střetu pravicových a levicových extrémistů nebo při policejním zásahu posloužit jako zbraň.

Gabriela Hauptvogelová, Monika Rybáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme