V Úterý opět řádil neznámý žhář

Čtyři sta obyvatel Úterý na severním Plzeňsku dnes v noci opět vyděsil neznámý žhář. Ten tam působí už několik měsíců. Většinou se soustředí na kolny, přístěnky a vůbec drobnější stavby. Na svědomí má ale i dva obytné domy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

plameny

Většina úterských se přizná ke strachu, leckdo i k tomu, že mezilidské vztahy kalí různá podezření. Vesměs jsou ale lidé velmi ostražití. "Kdykoli jdu na záchod, dívám se, jestli něco nehoří, a je to velice nepříjemný pocit."

Jako zatím poslední cíl si palič vybral přístěnek u domu Josefa Jaroše. Ten naštěstí nepřehnal oslavu svých jmenin a nechal se snadno vzbudit místní protipožární hlídkou. "Bylo to za deset minut uhašené, ale byl to nepříjemný pocit, protože tady stačilo trošičku a už to vlétlo nahoru na pavlač a už by se to šířilo do obytného."

Zmíněným protipožárním hlídkám říkají místní domobrana. Podle starosty Miloše Říhy jim tentokrát pachatel založil požár schválně přímo pod nosem. "Buď to byla provokace anebo počítal s tím, že to ta hlídka musela každopádně do 5 minut objevit."

Starosta narozdíl od části občanů věří i nadále policii, že nakonec žháře dopadne.

Markéta Kaclová, Martin Sobotka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme