V Úterý opět řádil neznámý žhář

Čtyři sta obyvatel Úterý na severním Plzeňsku dnes v noci opět vyděsil neznámý žhář. Ten tam působí už několik měsíců. Většinou se soustředí na kolny, přístěnky a vůbec drobnější stavby. Na svědomí má ale i dva obytné domy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

plameny

Většina úterských se přizná ke strachu, leckdo i k tomu, že mezilidské vztahy kalí různá podezření. Vesměs jsou ale lidé velmi ostražití. "Kdykoli jdu na záchod, dívám se, jestli něco nehoří, a je to velice nepříjemný pocit."

Jako zatím poslední cíl si palič vybral přístěnek u domu Josefa Jaroše. Ten naštěstí nepřehnal oslavu svých jmenin a nechal se snadno vzbudit místní protipožární hlídkou. "Bylo to za deset minut uhašené, ale byl to nepříjemný pocit, protože tady stačilo trošičku a už to vlétlo nahoru na pavlač a už by se to šířilo do obytného."

Zmíněným protipožárním hlídkám říkají místní domobrana. Podle starosty Miloše Říhy jim tentokrát pachatel založil požár schválně přímo pod nosem. "Buď to byla provokace anebo počítal s tím, že to ta hlídka musela každopádně do 5 minut objevit."

Starosta narozdíl od části občanů věří i nadále policii, že nakonec žháře dopadne.

Markéta Kaclová, Martin Sobotka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme