V úterý se dozvíme, jak vypadají poslanecké byty

V úterý se konečně dozvíme, jak vypadají byty pro poslance v Praze na Malé Straně. Podle předsedy sněmovny Lubomíra Zaorálka poslanci udělali chybu, že včas a otevřeně o těchto bytech neinformovali. Jak řekl v televizi Nova, poslanecká sněmovna by si tak ušetřila mnoho problémů. "Já si myslím, že ta věc mohla být daleko jednodušší, kdyby možná všechny informace byly od začátku na stole. A možná jsme si ušetřili vysvětlování a informace o tom, jak ty byty vypadají. Já když jsem se seznámil s tím, jak ty byty vypadají, tak můžu říci, že to z mého pohledu žádný luxus není a ani se nejedná o byty, které by byly nějak luxusně zařízené."

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Parlament ČR, Poslanedká sněmovna

Parlament ČR, Poslanedká sněmovna | Foto: Jan Rosenauer

Podle předsedy sněmovny Lubomíra Zaorálka zatím ale neexistují jasná pravidla pro jejich využívání, kromě toho, že za ně platí sněmovna nájem i s tím spojené služby. Už dříve totiž například šéf poslaneckého klubu lidovců Jaromír Talíř uvedl, že má zájem o větší byt, aby tam mohl žít i se svým studujícím synem.

Jak uvedla v televizi Nova místopředsedkyně KSČM Zuzka Rujbrová, sněmovní komise, která také byty poslancům losem přidělila, by měla stanovit jasná pravidla pro jejich užívání. "Protože se zcela jistě nepředpokládalo, že by poslanec tyto byty užíval s celou rodinou, případně s rodinnými příslušníky."

Rekonstrukce domu na Malé Straně přijde na čtvrt miliardy korun. V domě je 47 bytů a 32 garážových stání. Nejmenší byt má rozlohu 32 a největší přes 98 metrů čtverečních. Poslanci, kterým byly byty přiděleny losem, by se do nich měli nastěhovat v září.

Markéta Kaclová, Viktorie Hošková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme