V Zábřehu vykolejil vlak a zdemoloval část nádraží

Pravděpodobně technická závada má na svědomí vykolejení nákladního vlaku v železniční stanici Zábřeh na Moravě na Šumpersku. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Vagóny ale zdemolovaly část nástupiště i kolejí. Škoda podle předběžných odhadů dosahuje devíti milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

železniční doprava | Foto: Jan Rosenauer

"V tuto chvíli se zatím držíme varianty, že příčinou nehody je technická závada na jednom ze slovenských vozů," řekl Radiožurnálu Jan Kučera z Drážní inspekce. K nehodě došlo před čtvrtou hodinou ráno při vjezdu vlaku do stanice, v tu chvíli jel rychlostí necelých 40 kilometrů v hodině.

"Najednou strojvedoucímu zaúčinkovala rychlobrzda. Po zastavení vlaku strojvedoucí zjistil, že tři z 24 vozů vykolejily a poškodily koleje a výhybky ve stanici."

Doprava ve stanici Zábřeh na Moravě je nyní omezena, vlaky tam mohou jezdit jen po jedné koleji. Cestující na trati musejí počítat se zpožděním vlaků. Situace si ale nevyžádá zavedení náhradní dopravy. Oprava a zprovoznění celého nádraží je podle Kučery otázkou několika týdnů.

Marika Táborská, Štěpánka Čechová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme