V záchytném zařízení v Balkové se vzbouřili cizinci. Zásahová jednotka protest potlačila

Policie ukončila zásah v záchytném zařízení v Balkové na Plzeňsku, kde se vzbouřilo 15 cizinců. Na místě nejsou žádní zranění. Podle mluvčí cizinecké policie Kateřiny Rendlové nepokoje vyvolali kolem poledne dva občané Nigérie.

Praha/Balková (Aktualizováno: 14:11 29. 5. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie ukončila zásah v záchytném zařízení v Balkové na Plzeňsku, kde se vzbouřilo 15 cizinců. | Zdroj: ČTK

„Domníváme se, že spouštěčem celé této situace byla informace, že jeden z těchto cizinců by se měl brzy vrátit do své domovské země, což on samozřejmě nechce. Útočníci jsou odděleni od ostatních zajištěných a policie musí pečlivě prošetřit všechny okolnosti toho incidentu," popsala mluvčí cizinecké policie Radiožurnálu Kateřina Rendlová.

Část cizinců v záchytném zařízení v Balkové na Plzeňsku zahájila vzpouru a zabarikádovala se. | Foto: Lukáš Milota

"Nikdo nebyl zraněn, je třeba vyčíslit škody," doplnil ministr vnitra Milan Chovanec z ČSSD. Chovanec upřesnil, že po vyšetření incidentu budou cizinci rozmístěni do dalších zařízení.

"Pokud škoda přesáhne částku pět tisíc, bude policie řešit také trestněprávní rovinu vzpoury," zdůraznil Chovanec.

Ministerstvo chce v Balkové na Plzeňsku obnovit zařízení pro běžence. Jako zálohu

Číst článek

"Lidé, kteří nepokoje rozpoutali, ponesou následky," vzkázal ministr.

Areál někdejší školy v přírodě je nejvytíženějším záchytným zařízením pro běžence v Česku. Ministerstvo vnitra ho otevřelo před rokem a půl a má kapacitu 200 míst. Podle aktuálních údajů ministerstva vnitra tam k dnešní půlnoci bylo umístěno 56 cizinců.

Andrea Kubová, sam Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme