V Žarošicích na Hodonínsku se těší na příjmy z těžby ropy

V obci má být dohledné době otevřeno nové ložisko ropy a zemního plynu. Přestože Žarošice o tomto záměru doposud oficiálně nevědí, na přítomnost ropného vrtu ve svém sousedství se těší: povinné poplatky od těžařů totiž pro ně budou znamenat podstatné příjmy do rozpočtu. Obce, na jejichž území se ropa a zemní plyn v minulosti intenzivně těžily, získávaly od naftových dolů až polovinu svých celkových příjmů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Žarošice mají plánovaný rozpočet osm milionů korun. Přesnější představu o částce, kterou by mohly získat od těžařů, zatím podle starosty Rudolfa Svobody nemají. V každém případě i pro ně těžba ropy bude vydatnou finanční injekcí a šancí na vylepšení vzhledu obce. Protože třeba vodovod nebo plynovod už v Žarošicích mají, mohly by se podle starosty peníze použít například na výstavbu tenisových kurtů, na něž se prostředky momentálně nedostávají. Potřebných úprav by se mohla dočkat i místní škola.

Hana Ondryášová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme