V Žarošicích na Hodonínsku se těší na příjmy z těžby ropy

V obci má být dohledné době otevřeno nové ložisko ropy a zemního plynu. Přestože Žarošice o tomto záměru doposud oficiálně nevědí, na přítomnost ropného vrtu ve svém sousedství se těší: povinné poplatky od těžařů totiž pro ně budou znamenat podstatné příjmy do rozpočtu. Obce, na jejichž území se ropa a zemní plyn v minulosti intenzivně těžily, získávaly od naftových dolů až polovinu svých celkových příjmů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Žarošice mají plánovaný rozpočet osm milionů korun. Přesnější představu o částce, kterou by mohly získat od těžařů, zatím podle starosty Rudolfa Svobody nemají. V každém případě i pro ně těžba ropy bude vydatnou finanční injekcí a šancí na vylepšení vzhledu obce. Protože třeba vodovod nebo plynovod už v Žarošicích mají, mohly by se podle starosty peníze použít například na výstavbu tenisových kurtů, na něž se prostředky momentálně nedostávají. Potřebných úprav by se mohla dočkat i místní škola.

Hana Ondryášová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme